Kurtuluş Partisi Gençliği üyelerine gözaltı ve tutuklama talebi!

PDF İzle & KaydetYazdır

Kızıldere Katliamı anması için Kadıköy’de toplanan Kurtuluş Partisi Gençliği üyesi 12 yoldaş gözaltına alındı. Vatan Emniyet Müdürlüğü’ne götürüleceği ve bir gün boyunca gözaltında tutulan HKP üyelerinden 11’i, “ileri demokrasi” uygulamasına yakışır bir biçimde, kanunda bulunmayan “terör propagandasına teşebbüs” suçlamasıyla savcı tarafından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Kurtuluş Partisi Gençliği, gözaltına alınan 12 HKP üyesi için açıklama yaparak gözaltıların serbest bırakılmaları talep etti. Mahir Çayan’ı anmanın meşru hakları olduğunu dile getiren Kurtuluş Partisi Gençliği’nin açıklaması şu şekilde:

‘DERHAL SERBEST BIRAKIN’
“Kızıldere anması için Kadıköy’de toplanan yoldaşlarımız parti bayrakları, Mustafa Kemal bayrakları, ‘Kahrolsun Emperyalizm’ yazan dövizler nedeniyle gözaltına alındı. Mustafa Kemal’in “Bağımsızlık benim karakterimdir” sözü suç değildir. Partimiz legal bir partidir. Amblemli bayraklarımızı taşımak suç değildir. ‘Kahrolsun Emperyallizm’ demek suç değildir. Mahir Çayan ve arkadaşları terörist eğildir! Yoldaşlarımızı anmak bizim meşru hakkımızdır. Gözaltına alınan parti arkadaşlarımız derhal serbest bırakılsın.”

Akşam saatlerinde ifadeleri alınan 11 parti üyesi, adli kontrol şartı ve yurtdışına çıkış yasağı konularak serbest bırakıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir