Tarihsel Maddecilik Portalı, artık Türkiye Direniyor’da!

PDF İzle & KaydetYazdır

tmpxlGünlük sitesi olarak yayınlanan Tarihsel Maddecilik Portalı, artık Türkiye Direniyor’da!

Tarihsel Maddecilik Portalı yazıları, artık Türkiye Direniyor sitesinin dahilinde buradan yayınlanacak.

Tarihsel Maddecilik Portalı, kendisini şu cümleler ile tanıtmıştı.

“Halkların sömürü düzeninden kurtuluş umudu olan tarihsel materyalizmin (Marksizm-Leninizm) ustaları olan dört önderin fikirlerini yaymak, tanıtmak, dünyaya onların gözünden bakmak amacıyla kurmuş olduğumuz “Tarihsel Maddecilik Portalı”na hoşgeldiniz.

Halklar, tarihsel materyalizmin eylem klavuzluğuna, önerilerine daha çok ihtiyaç duymakta, tarihsel materyalizm ise gerek hısımlarının susuşu ve karalamaları, gerekse onu savunduğunu söyleyenlerin tahrifi ile karşı karşıya kalmakta. Katlanılmaz bir hal alan gidişin değiştirilmesi için, gerek tarihsel materyalizmi karalama ve susuşa getirenlere, gerekse de onu tahrif edenlere karşı amansız bir mücadeleye destek olmak şart.

Biz de bu mücadeleye önderlik edenlere katkıda bulunmak, eleştiri-özeleştiri mekanizmasını işletmek ve teoriye hakim olmak için teoriden anladıklarımızı daha şeffaf hale getirerek bu mekanizmanın çalışmasına katkıda bulunmak, ülkemizde eksikliği su kadar hissedilen proleterya partisinin reorganizasyonu konusunda halkımızın hakemlik yapması için görüşlerimizi paylaşmak ve onların katkılarına sunmak amacıyla, bu portalı oluşturmuş bulunuyoruz.

Portalımızda komünist önderlerin makaleleri, kitapları ve yaşamları kadar, Türkiye ve Dünya devrimci mücadelesinden haberleri, Türkiye sol ortamını parçalara bölmüş ve kastlaştırmış eleştirisizliği gidermek adına portalımız üyelerinin analizlerini bulabilirsiniz.

Selam olsun bizden önce geçene, selam olsun savaşırken düşene”

,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir