Soma Holding A.Ş.’nin mallarına tedbir kararı

PDF İzle & KaydetYazdır

24588239Manisa’da Soma ilçesinde yaşanan katliam sonrası adalet arayışı devam ediyor. Sağ kalan 486 işçinin tanık olduğu davada, 4 cumhuriyet savcısı sağ kalan işçilerin ifadelerini almakta. Mahkeme en son Soma Holding A.Ş.’nin sahip ve ortaklarının mal varlığının incelenmesi ve mahkemeye bildirilmesini talep etmişti.

Ülkemizde çeşitli davalarda hukukun terazisinin parababaları yönünde ağır bastığını görüyorduk. Ancak bu alıştığımız tablonun dışında, bugün işçi ve işçi aileleri için davanın seyrinin nasıl olacağına yönelik bir ip ucu olabilecek bir haber geldi bugün. Soma Birinci Asliye mahkemesi, Soma Holding A.Ş.’ye ait tüm banka hesaplarına, araçlarına ve gayrimenkullerine tedbir konulmasına karar verdi ve kararının acele bir şekilde uygulanması için, Türkiye Kömür İşletmeleri, tüm bankaların genel müdürlüklerine ve tapu müdürlüklerine yazı yazdı.

Politik mücadele kadar, hukuki mücadeledeki bu tür gidişler, en azından gelecek mücadeleler açısından bir umut oluşturur. Bu bakımdan davada sonuna kadar haklı oldukları bizler tarafından bilinen Soma’daki işçilere, işçi ailelerine ve avukatlara başarılar diliyoruz. Direne direne kazanacağız!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir