Durmak yok, koymaya(!) devam!

PDF İzle & KaydetYazdır

gundemamkTape skandallarının ortaya çıktığı günlerde, iki parababasının aralarında yaptığı konuşma gündeme bomba gibi düşmüştü. Bir yolsuzluk görüşmesinin yapıldığı bu konuşmaların sahiplerinin, AKP iktidarı ile birlikte zengin olan Cengiz Holding’in sahibi Rizeli iş adamı Mehmet Cengiz ve NATO ile “pek güzel” ilişkileri olan başka bir iş adamı Nihat Özdemir olduğu ortaya çıktı.

Sözleri hakkında savunma yapan Mehmet Cengiz, kastının “millet” değil, rakip firmalar olduğunu belirtmiş ve tapeyi yalanlamamıştı.

İşte böyle bir kişi, geçtiğimiz günlerde temel atma töreni yapılan üçüncü havalimanı “mitinginde” başbakanın elinden plaket alırken görüldü. Söz konusu tapelerde rakip firmayı değil, devlet hazinesinin “a.ına” koyacağı belli olan Mehmet Cengiz’in, bu üstün çabalarının ödüllendirilmesi ve yeni bir rant projesi olan üçüncü havalimanı pastasında pay alması, üçüncü havalimanından daha fazla konuşulan konu oldu.

Sosyal medya ahalisi Bu milletin a…ına koymaya böyle devam edecekler” şeklinde tepkiler verdi görüntüyü gördüğünde. Ancak bu görüntü bize başka bir olguyu da kanıtlamış oluyor. Bütün parababaları, en sıkı biçimde örgütlü ve ilişkilidir. Bazen aralarında kırgınlıklar olsa dahil, çıkarları için anında örgütlenir ve rant pastası için koşuşurlar. Dolayısıyla tüm Mehmet Cengizler yenilmelidir, onların “tecavüzüne” karşı birleşilmelidir.

İşte bize bu karenin göstereceği başka bir gerçeklik budur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir