PTT taşeron işçileri İstanbul ve Bursa’da direndiler ve kazandılar, Denizli’de direniş devam ediyor

PDF İzle & KaydetYazdır

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPTT taşeron işçileri, üst üste iş bırakma ve direniş haberleri ile mücadelelerini duyurmaya devam ediyorlar. Ülkenin bir çok yerindeki PTT şubelerinde kazanımlarla sonuçlanan direnişler yürüten PTT taşeron işçileri, taşeron cehennemine karşı İstanbul ve Bursa’da kazanımlar sağladılar. Konu ile ilgili olarak işçilere öncülük eden Nakliyat-İş sendikası, bir bildiri yayınlayarak işçilerin mücadelesinin detaylarını aktardı. Bildiri sizlerle olduğu gibi paylaşıyoruz:

PTT’DE TAŞERONDA ÇALIŞAN ÜYELERİMİZ ÖDENMEYEN MAAŞLARI İÇİN İŞ BIRAKTI

İstanbul’da Tuzla, Pendik, Kartal, Maltepe, Ümraniye, Atakent, Bursa’da Merkez, Beşevler ve Denizli’de bulunan PTT’de taşeronda kargo, dağıtım ve motokurye olarak çalışan üyelerimiz maaşlarının ödenmemesi üzerine bu sabah (11.07.2014) iş başı yapmayarak direnişe başladılar.

Üyelerimizin bu örgütlü direnişleri  kısa sürede sonuç verdi. İşveren ve PTT Baş müdürleri ile öğleden sonra yapılan görüşmeler sonucunda İstanbul ve Bursa’da ki işçilerin ödenmeyen maaşları akşama doğru hesaplara yatırıldı ve üyelerimiz eyleme son verdi. Denizli’de  ise maaşlar yatırılmadığı için direniş devam ediyor.

Bir kez daha örgütlü mücadelenin gücü zafere ulaştı. Buradan bütün işçilere ve özellikle PTT’de taşeron olarak çalışan işçilere sesleniyoruz “İnsanca Yaşayabilecek Ücret, İnsan Onuruna Yaraşır Çalışma Koşulları” için örgütlenelim Nakliyat-İş’e üye olalım.

Sendikamızın tüm yurtta, özellikle de  PTT taşeronlarında  örgütlenme faaliyetleri tüm hızıyla devam etmektedir. Hükümetin Taşeron Yasasından bir şey çıkmayacaktır. Taşerondan tek kurtuluş örgütlenmek ve mücadele etmektir.
11.07.2014

Nakliyat-İş Sendikası Genel Merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir