Kayseri’de Ali İsmail Korkmaz’ın katilleri yargılandı

PDF İzle & KaydetYazdır

gundem-ali-kayseri (10)Taksim-Gezi isyanı sırasında, üniversite eğitimi için bulunduğu Eskişehir’de katıldığı eylem sırasında polis ve esnaf işbirliği ile katledilen Ali İsmail Korkmaz’ın katledilmesi ile ilgili davanın 3. duruşması, 14 Temmuz 2014 tarihinde Kayseri’de gerçekleştirildi. Duruşmaya kitle örgütleri ve siyasi partiler de adliye önünde eşlik etti.

Duruşma, otopsi raporlarının okunması ile başladı. Otopsi raporları okunurken, Ali İsmail Korkmaz’a saldıranların rahat bir yüz ifadesi ile olayı dinledikleri gözlenirken, annesi ve babası raporların okunması sırasında fenalaşarak salondan ayrılmak zorunda kaldılar. Duruşmada Ali İsmail Korkmaz’ın kesin olarak aldığı darbeler sonucu öldüğü, TİB raporuna göre o akşam olay yerinde olduğu ve kendisine dayak atan kişilerin de hastanede o gece bulunduğu tespit edildi. Ethem Sarısülük davasında olduğu gibi, bu delillerin de katillerin tutuklanması konusunda yeterli olmasına rağmen, sanıkların bazıları tutuksuz yargılanmaya devam edecek. Ayrıca Eskişehir’de görülen davanın da Kayseri’de görülen dava ile birleştirilmesi talebi onaya sunuldu. Dava 15:30 sıralarında sona erdi ve 9 Ekim 2014 tarihine ertelendi.

Duruşmada Kayseri, Ankara ve İstanbul’dan arkadaşlarımız da katılarak destek verdiler. Türkiye Direniyor olarak katillerin cezalandırılmasına kadar bu davaları takip edeceğiz. Taksim-Gezi isyanı şehitlerinin ailelerini yalnız bırakmayacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir