Nakliyat-İş’ten: PTT Kargo ve Dağıtım işçileri iş bırakma ve oturma eylemi yaptılar

PDF İzle & KaydetYazdır

PTT KARGO VE DAĞITIMDA ÇALIŞAN SENDİKAMIZ ÜYESİ İŞÇİLER ÖDENMEYEN MAAŞLARI İÇİN DİRENİŞE GEÇEREK İŞ BIRAKMA VE OTURMA EYLEMİ YAPTILAR

Gebze, Dilovası, Körfez, Darıca, Kartepe, Gölcük ve İzmit PTT’de posta dağıtım ve kargo işinde çalışanlar maaşlarının zamanında ödenmemesi nedeni ile bu sabah (14.07.2014 Pazartesi) iş bıraktılar.

Her ay aynı sorunu yaşayan işçiler bu duruma isyan ederek maaşlarının bir an önce hesaplarına yatırılmasını ve bundan sonra da ödemelerin aksatılmaması için Kandıra PTT Posta Toplama ve Dağıtım Merkezi’nin önünde toplanarak, 3-4 Km yol yürüyerek İzmit Merkez PTT önüne geldiler. Yürüyüş sırasında sık sık “Taşeron İşçisi Köle Değildir”, “Bu Daha Başlangıç Mücadeleye Devam”, “Direne Direne Kazanacağız” sloganları atan 150 den fazla işçi  “PTT’DE TAŞERON CEHENNEMINE SON- MAAŞLARIMIZ ÖDENSIN – DİSK/NAKLİYAT-İŞ” pankartını taşıdılar.

İzmit Merkez PTT önünde Sendikamız Örgütlenme Daire Başkanı Erdal Kopal bir basın açıklaması yaptı. Kopal yaptığı açıklamada işverenin tamamen keyfi ve hukuksuz davrandığını, işverenin işçilerin maaşlarını zamanı geldiğinde ödememek gibi bir hakkının olmadığını, bu durumun çalışanları mağdur ettiğini belirtti. Taşeron işçilerinin kölelik şartlarında çalıştırıldığını, buna da artık işçilerin isyan ettiğini belirten Kopal, haklarını sonuna kadar savunacaklarını ve mücadele edeceklerini belirterek Nakliyat-İş Sendikası’nın PTT Taşeronlarındaki örgütlenmesinin tüm yurtta devam ettiğini ve çalışanları bir kez daha üye olmaya ve örgütlenmeye davet ettiğinibelirterek konuşmasını bitirdi.

Konuşmanın ardından oturma eylemi yapan işçiler patronun bu tutumunu bir kez daha toplu bir şekilde sloganlar ve ıslıklarla protesto ettiler. Bir süre oturma eylemi yapan üyelerimiz  sendikalı ve örgütlü olmanın getirdiği birlik ve beraberlik gücünü üretimden gelen güçleri ile birleştirerek direnmeyi seçtiklerini, bundan sonra  haklarını sonuna kadar arayacaklarını belirterek maaşlarının ödenmemesi durumunda eylemlerinin ve mücadelenin devam edeceğini belirterek dağıldılar.    
14.07.2014

Nakliyat-İş Sendikası

Genel Merkezi 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir