O pankarttaki sözleri üstüne alındı dava açtı

PDF İzle & KaydetYazdır

gundem-pankartHalkın Kurtuluş Partisi yöneticileri ve üyeleri hakkında, 30 Mart seçimlerinden önce dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında hakaret ettikleri iddiasıyla dava açıldı. Davaya konu olan olay ise trajikomik;“İnsanların en alçağı, din kisvesi altında dünya menfaati sağlayandır” sözünün yazılı olup Erdoğan’ın isminin yazmadığı bir pankart.

Abdullah Bin Mübarek’e ait olan özdeyişin asılı olduğu pankartta kendisine hakaret edildiğini ileri süren Erdoğan, HKP yöneticileri ve üyelerine dava açtı. Anadolu 60. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yarın görülecek dava öncesi açıklama yapan HKP Kartal İlçe Örgütü, “İddianamede ‘Recep Tayyip Erdoğan hakkında dinen kutsal sayılan değerlerden bahisle aşağılama kastıyla hareket ederek aleni hakaret suçunu işledikleri kanısına varılmıştır’, denilerek yönetici ve üyelerimiz hakkında dava açılmıştır. Davaya Recep Tayyip Erdoğan avukatları aracılığı ile mağdur sıfatıyla katılmak için müdahale talebinde bulunmuştur. Yani bu sözü üzerine alınarak, kendisine söylendiğini kabul ederek davaya katılmak istemiştir.” ifadeleriyle Erdoğan’ı eleştirdi.

BAKARA MAKARA DİYEREK KUTSAL DEĞERLERİ AŞAĞILIYORLARDI

HKP’nin açıklaması şöyle devam etti,

“Bilindiği gibi Halkın Kurtuluş Partisi bu ülkede hiçbir muhalefet partisinin yapmadığını yapmakta ve en büyük işleri halkımızı ‘Allah’la Aldatmak’olan Tayyipgillerin ve tüm sömürücülerin işledikleri suçlarla ilgili suç duyurularında bulunmakta, soruşturmaları ve davaları takip etmekte, gerekli itirazlarda bulunmakta vb. gibi bir çok yolla bu suç çetesi ile mücadele etmektedir. Ancak tüm bu suç duyurularına kayıtsız kalan Yargı Tayyipgillerin hukuk bürosu gibi çalışarak bunları kulak ardı etmekte, kovuşturmaya yer olmadığına karar vermekte fakat onlara karşı en ufak bir tepkiyi ise cezalandırmaktadır. Yıllardır halkımızın temiz inancını sömürerek din tüccarlığının alasını yapanlar cezalandırılmazken buna karşı çıkanlar hem de 700’lü yıllarda söylenen bir söz üzerinden yargılanmaktadırlar. Tape’lerden hatırlanacaktır ki bu din bezirgânları hırsızlık yaparken bile, inşallah maşallah’ı, Allah’a emanet ol’u ağızlarından düşürmüyor, Allah’ı hırsızlıklarına alet ederek, bakara/makara diyerek halkımızın kutsal değerlerine en büyük aşağılamayı yapıyorlardı.”

Kaynak: OdaTV

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir