Ataköy’de sahil talanına protesto

PDF İzle & KaydetYazdır

bak (5)Halkın ortak malı olan doğanın, parababaları tarafından katliamı devam ediyor. Dünyanın her yanında daha fazla para kazanmak ve iktidarlarını sürdürebilmek için insanı sömürdükleri yetmiyormuş gibi doğayı katlediyorlar.

Bu katliamlar silsilesinin bir parçası olarak Ataköy sahilindeki devlet-parababaları işbirliğindeki işgale karşı Bakırköy’de bir yürüyüş düzenlendi. Mahkemelerin yürütmeyi durdurma kararlarını bile umursamayarak, “işi kılıfına uydurarak” inşaata devam edenlere dur demek için, Bakırköy’de buluşan yüzlerce eylemci, Ataköy’de TOKİ’nin “parsellediği” ve peşkeş çekmek için sırada beklettiği Baruthane’ye kadar yürüler.

Eylemcilerin Baruthane önünde basın açıklaması beklenirken, eyleme katılanlar TOKİ’nin halktan sakladığı alanın açılmasını ve basın açıklamasının alanda yapılması gerektiğini ortaya koydular. Alınan karar sonrasında kapı açıldı ve eyleme katılanlar yıllarca halktan saklanan sahile doğru yol aldılar. Arazinin ortasında basın açıklaması düzenlendi, bu açıklamada milletvekilleri ve Bakırköy’deki çeşitli örgütlerden sözcüler söz aldılar. Eyleme İstanbul Direniyor ekibi de katılarak eylemi yerinden takip etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir