Mamaklılar otobüslerini kazandı!

PDF İzle & KaydetYazdır

10402609_303265573184692_2592271166993674115_n

Otobüsler tahrip ediliyor bahanesiyle NATO Yolu’na otobüs seferlerini durduran İ.Melih Gökçek, direnen Mamaklılar karşısında geri adım atarak seferleri tekrar başlattı. Bir aydan uzun süredir devam eden Mamak halkı otobüsüne kavuşmuş oldu.

Bugün sabah saatlerinden itibaren, Nato Yolu Caddesi’nde oturanlar otobüs seferlerinin tekrar başlamasıyla işlerine otobüslerle ulaştılar. Daha önce Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Tuzluçayır’da yaşanan direnişlerdeki nefis savunması amacıyla yapılan eylemleri bahane ederek, Tuzluçayır-Ege-General Zeki Doğan mahallelerinden geçen EGO otobüs güzergahını hiçbir hukuki gerekçe olmadan, keyfi olarak değiştirmiş, binlerce Mamaklı’yı bu uygulamasıyla mağdur duruma sokmuştu.

Uygulama üzerine, sabah erken saatlerde işine gitmek zorunda olan NATO Yolu hattında oturanlar bu duruma sessiz kalmadılar. Bölge halkı, yapılan eylemlerle uygulamayı protesto etti, son olarak böyle bir gösteride polis, göstericilerin üzerine biber gazı sıktı. Bu olayın ardından, Mamak halkını mağdur eden İ.Melih Gökçek, geri adım attığını ve otobüslerin yasal güzergahına döndüğünü Twitter’dan duyurdu.

Eylemler sırasında Ankara Direniyor ekibi olarak eylemlere destek vererek, Mamak halkının haklı mücadelesine katkıda bulunduk. Mamak halkının bu zaferini kutluyoruz, direnen ve örgütlü halk mutlaka kazanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir