Ali İsmail Korkmaz Ölümünün 1. Yıldönümünde Anıldı

PDF İzle & KaydetYazdır

ali_0Eskişehir’de Taksim-Gezi isyanımız sırasında, aralarında polislerin de bulunduğu eli sopalı kişiler tarafından dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz, katledilişinin birinci yıl dönümünde İstanbul, Eskişehir, Ankara ve memleketi Antakya’da yapılan eylemlerle anıldı.

İstanbul’da Kadıköy’de yapılan eylemde binlerce kişi Ali İsmail Korkmaz Parkı’na yürüdü. Eylem sırasında Fenerbahçeli taraftarların bestelediği “Ali İsmail Korkmaz, Fenerbahçe Yıkılmaz” dizeleri söylendi.

Eskişehir’deki eylemde ise Kanatlı AVM önünden Ali İsmail’in heykeline doğru bir yürüyüş gerçekleştirildi. Yürüyüşte ‘Ali İsmail Korkmaz ölümsüzdür’, ‘Hepimiz Ali’yiz öldürmekle bitmeyiz’ sloganları atıldı. Yürüyüşün ardından bir basın açıklaması düzenlendi. Ankara’daki eylemler ise Seymenler ve Çayyolu’nda düzenlendi.

Antakya halkı ise Ali İsmail Korkmaz için Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) tarafından yaptırılan mezarı başında andı. Anma etkinliğine Taksim-Gezi isyanımızda aramızdan bedence ayrılan yitiren Abdullah Cömert’in annesi Hatice Cömert, Ahmet Atakan’ın annesi Emsal Atakan, Ethem Sarısülük’ün annesi Sayfı Sarısülük de katıldı.

Ali İsmail Korkmaz’ın katillerinin yargılandığı dava 14 Temmuz 2014 günü Kayseri’de devam edecek. Türkiye Direniyor olarak katillerden hesap sormak için biz de davadaki yerimizi alacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir