Koronavirüs’te gerçekleri söyleyenler – 1: Uzman Dr. Güle Çınar

PDF İzle & KaydetYazdır

18 Mart 2020 tarihinde, Koronavirüs vakaları henüz çift hanelerde dolaşırken bir video ortaya çıktı.

Uzman Dr. Güle Çınar, gerçeği söyledi. Bir öğrencisi bu gerçeği kaydetti ve Türkiye’ye ulaştırdı.

Sayın Güle Çınar, Galileo misali özür dilettirilse de o Türkiye halkına gerçekleri açıklayan, fedakar doktor oldu. Türkiye onu hep bu şekilde hatırlayacak.

Uzman Dr. Güle Çınar’ın sözleri şu şekildeydi;

“Acil durum planlarımızı yapmıştık. 1 kattan başlayacaktık, yavaş yavaş gelen hastaları yukarılara çıkartacaktık. Ama hızlı bir şekilde yukarıya çıkacağız. 2. Katı boşaltacağız, 3. katı boşaltacağız, 5’e kadar boşaltacağız. Gerekirse daha yukarıları da boşaltacağız. Başladık boşaltmaya… Şimdi B Blok doldu. A Bloğa hasta almaya başlayacağız. Muhtemelen yarına 1. Katı doldurup, 2. Kata hasta almaya başlarız. Hepsinin ekipleri belli, başında hangi hocalar olacak, hangi uzmanlar olacak. Asistanlar belirleniyor. Kimler çalışacak, her bloka bir asistan şeklinde, yardımcı personelde yeterli sayıda kiralanacak. Dönüşümlü çalışılması lazım. Bunların hepsinin planlaması yapılıyor. Hepimiz çalışacağız. Birimiz bile çok önemliyiz. Çünkü oradaki yatan hasta yarın öbür gün bizim annemiz olabilir, babamız olabilir, Allah korusun en sevdiğimiz insan olabilir, biz olabiliriz. O nedenle ciddiye almamız lazım bu durumu.

Önce kendimizi koruyacağız. Kendinizi nasıl güvende hissedecekseniz öyle davranın ama malzemeyi de çok dikkatli kullanmamız lazım. Çünkü görünüşe göre kötü başladık, nasıl gideceğini bilmiyoruz. İtalya olmamayı umuyoruz. Aslında baya kontrollü gidiliyordu ama umre işi mahvetti. Şu an artık binlerle konuşabiliriz vaka sayısı olarak. Binleri bulmaya başladı vakalar. Söylendiği gibi öyle yüzlerde falan değiliz artık toplumları dolaşıyor. İstanbul çok fena. Ankara’da fena başladı. Doğu’da da var Van’da da var. Kayseri’de var, 3 tanesi entübe, üçü de umreden gelme. Zekai Tahir doldu, orada da umreden gelenler var, yurt dışından gelenler var.

One comment to “Koronavirüs’te gerçekleri söyleyenler – 1: Uzman Dr. Güle Çınar”
  1. Halkımızdan gerçekleri saklamak, yalan söyleyip en azından dikkatini toplamasını engellemek demektir. Bu insaları ölüme itmektir. Cinayettir. Katliamdır. AKP sorumludur. Sağlık Bakanlığı makamını işgal eden sorumludur. İçişlerini işgal eden sorumludur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir