İstek Vakfı Atanur Oğuz Lisesi öğrencileri: “Bağnazlığa karşı biz de varız!”

PDF İzle & KaydetYazdır

IVAOL_aciklamaİstanbul’un Beşiktaş ilçesinde yer alan bir vakıf okulu olan İstek Vakfı Atanur Oğuz Lisesi öğrencileri, bildirilerini yayınlayarak isyandaki arkadaşlarının yanında olduklarını ilan ettiler.

“Bağnazlığa karşı biz de varız!”

Ülkemizi her geçen gün sarmaya devam eden gericilik ve bağnazlık sarmaşıklarına karşı liseli arkadaşlarımız tarafından başlatılan direnişi İstek Vakfı Atanur Oğuz Lisesi öğrencileri olarak içimizde beslediğimiz büyük umudumuzun ve bu direnişten duyduğumuz büyük gururumuzla sonuna kadar desteklediğimizi bildirmek isteriz.

93 yıl önce yakılan Cumhuriyet, demokrasi ve laiklik meşalemiz bu gün baskılarla, sansürle, dini istismarla söndürülmek isteniyor. Özellikle köklü devlet liseleri ve üniversitelerinde bu gün gelinen durum göz önüne alındığında, içinde Cumhuriyet, laiklik ve Atatürk sevgisiyle yetişmiş nesillerin torunları olarak bu haklı davamızın daima arkasında olacağız.

Devletin baskıcı ve sansürcü politikalarının okulumuzun kapı eşiğinden dahi giremediği, Atatürk ilke ve inkılaplarından asla ödün vermeyen bir kurumun öğrencileri olarak bu desteğimiz baskılardan bunalmış fakat sessiz kalmaktan da katiyen uzak durmamış ve aynı yolda beraber yürüdüğümüz arkadaşlarımız ve bağımsız vatanımızın geleceği içindir.

Tek yumruk olup kafa tuttuğumuz bu günlerin meyvesini en yakın zamanda, aydınlıklar içinde ve aynı ağaçtan beraberce yiyeceğimize inancımız tam!

Nazım’ın dediği gibi:

Bu memleket bizim / Bu davet bizim / Bu hasret bizim

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür / Ve bir orman gibi kardeşçesine…IVAOL_bildiri

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir