Aydın Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden

PDF İzle & KaydetYazdır

adogan_mtal_bildiriİstanbul’da Bahçelievler’de yer alan Aydın Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, bildiri yayınlayarak İEL öğrencilerinin isyanını desteklediklerini ilan ettiler.

“İstanbul Erkek Lisesi öğrencilerinin idareyi — protesto etmesiyle başlayan dalga bu günlerin karanlığını aydınlatacak olan kıvılcımı tutuşturan olay olmuştur. Eğitim egemenler tarafından bir ticari araç olarak görüldüğü, öğrencilerin ve eğitim kurumlarının ilişkisini esnaf-müşterisi ilişkisine indirgendiği bu karanlık günleri aydınlığa – çevirmeye vesile olmaktan onur ve mutluluk duyarız.

Stajlarda köle gibi çalıştırılmamıza vesile olmuş cinsiyetçi ve paralı eğitiminiz çökmüştür. Her yıl sisteminiz bizlerin hayatlarının kararmasına olanak sağlarken bizlerin duracağını, susacağını zannetmek büyük bir hata olur. Okullarımızı imam hatipleştirerek dindar ve kindar bir nesil yetiştirmek isteyenlerin asıl hedefi karanlığı aydınlığa çevirecek olan öğrencileri sindirme ve baskılamaktır.

Rant peşinde koşanların idareyi ele aldığı bir okulda eğitimin tam anlamıyla işlemesi mümkün değildir. Aydın Doğan MTAL olarak direnişi büyütme sorumluluğumuzu geçmişten filizlenen geleceğe atılan bir adım olarak görüyor Eşit, Parasız, Bilimsel, Anadil de Eğitim taleplerimizi yükseltiyoruz.

#LiselilerAyakta

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir