Hasan Ferit Gedik’in davası “salon küçüklüğü” sebebiyle ertelendi

PDF İzle & KaydetYazdır

gundem-kucuk-salonYine dünyanın en büyük adliyesi, yine en büyük hukuksuzluklar… Hasan Ferit Gedik’in katledilmesi ile ilgili dava, duruşma salonunun küçüklüğü öne sürülerek 15 Eylül’e ertelendi.

Duruşmaya sınırlı sayıda izleyici ve avukat alındı. Davaya Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan da katıldı. Dava sırasında Nuray Gedik’in katillere haklı tepkisi sonrasında mahkemede kısa süreli gerginlik yaşandı. Salon yetersizliği nedeniyle duruşma 15 Eylüle alındı. Salonun yetmeyeceği bilindiği halde böyle bir yerde duruşmanın yapılması tepkiyle karşılandı. Sanık sıfatı ile mahkemede yer alan katiller ise “Allahsız Komünistler” sloganı attılar.  Duruşma sırasında adliye içinde ve dışında çevik kuvvet polisleri hazır bekledi. Duruşma çıkışında ise polis avukatlara saldırdı. İstanbul Barosu Avukat Hakları Merkezinden Ömer Kavilli’nin içinde olduğu 3 avukat yaralandı.

 

Çocukların uyuşturucu kullanımının hızla yaygınlaştığı, bonzaiden ölümlerin arttığı bir dönemde, uyuşturucu çeteleri ile mücadele ederken İstanbul’un Gülsuyu mahallesinde öldürüldü Hasan Ferit Gedik. Katilleri hala tutuksuz olarak yargılanmakta ve her gün bu zehri bulaştırmaya devam etmekte. Fakat bunu önemseyen kim? Maalesef devrimcilerden başkası değil. İşte parababalarının adaleti bu kadar!

Ancak adalet verilmeyecektir, biz alacağız.

Hasan Ferit Gedik ölümsüzdür!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir