Gezi korkutmaya devam ediyor: Kırmızı fulara 98 yıl

PDF İzle & KaydetYazdır

gh1

“Gezi korkusu” dolanmaya devam ediyor. Antalya’da Gezi eylemlerine katılan ve taktığı kırmızı fular sebebiyle “sosyalist” olmaktan dolayı suçlu olduğu iddia edilen Ayşe Deniz Karacagil’in aralarında bulunduğu ve Murat Sezgin, Mustafa Cihan Yılmaz, Ali Karakuş ve Leyla Nuyan’ın yargılandığı davada, savcı direnişçiler hakkında 11 ila 98 yıl arasında değişen ceza talebinde bulundu.

Direnişçilere yöneltilen suçlamalar arasında ‘Kamu malına zarar vermek’, ‘kamu görevlisine karşı direnmek’, ‘toplantı gösteri ve yürüyüş kanununa muhalefet’, ‘terör örgütü üyeliği’ ve ‘kanuna aykırı toplantı veya gösteri yürüyüşleri düzenlemek’ suçlamaları bulunmakta. Özellikle “terör örgütü üyeliğine” delil olarak gösterilen EGO toplu taşıma kartı ve “kırmızı fular”, halk tarafından büyük tepki ile karşılanmıştı. Direnişçiler, bir kaç ay önce tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmışlardı.
Türkiye’de artık hukuk mekanizmalarının işlemediği umutsuzluğunu yayarak yaratılmaya çalışılan bu korkunun hiçbir sonuç vermeyeceği ve direniş hakkının halkın elinden alınamayacağı gerçeğini ispat etmekten başka bir işe yaramayacak olan bu davanın sonucunu, tüm direnişçiler olarak bekliyoruz. Kırmızı fularımızla beraber!
One comment to “Gezi korkutmaya devam ediyor: Kırmızı fulara 98 yıl”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir