Geç gelen bir düzeltme…

PDF İzle & KaydetYazdır

11 Ekim tarihinde, Aliağa’daki işçileri örgütleyen yiğit işçi önderi İsmet Demir’in anmasını yaptığımız sırada acı bir haber aldık. Aliağa’da 4 işçinin, bir patlama sonucu katledildiğini öğrendik. Olaydan 3 gün sonra, aşağıdaki yazıyı kaleme aldık.

Aliağa’daki TÜPRAŞ rafinerisinde parababaları dört can aldı

Olayın ardından söz konusu katliamın bir iş cinayeti değil, PKK’nın yan örgütlerinden TAK’ın gerçekleştirdiği bir terör saldırısı olduğu bilgisi basın tarafından verildi.

Söz konusu saldırı, ırkçı ve işçi sınıfı düşmanı TAK örgütünün ilk saldırısı değildi. Daha önce, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda bir kadın işçinin ölümüne sebep olan katliamı gerçekleştiren örgüt, daha sonrasında yüzlerce kişinin katledilmesine sebep olacak katliamlara imza atmıştı.

Katliamların, Kaçak Saray ile pay kapma savaşına giren PKK’nın “Hendek Savaşları” sırasında katledilen sivillerin intikamı için gerçekleştirildiği belirtildi ve her saldırı sonrası yayınlanan bildirilerde İmralı’daki akıl hastasına selamlar gönderildi.

TÜPRAŞ’ta gerçekleşen bu katliam sonrasında şu düşünülebilir, bu olaydan parababaları sorumlu değil midir?

Tam zıttı, 12 Eylül faşizminin uygulanması için Kenan Evren’e emir veren (12 Eylül faşizmi sırasında çok sayıda Kürt insanımıza işkenceler gerçekleşti, bu işkenceler, PKK’ya büyüme zemini yarattı) [1] , ABD emperyalizmine her türlü sivil örümcek aracılığı ile hizmet sunan [2] , “açılım” sürecinde yıllarca yasaklattıkları Kürtçe’yi şov amacı ile “şakır şakır” konuşan [3] TÜSİAD-MÜSİAD-TİSK-TOBB iktidarının bu katliamlarda parmağı olmadığı düşünülemez. Tabii ki KÜRDSİAD’da örgütlenen parababaları çetesini de unutmamak gerekir. Onların tek düşündükleri, paralarına para katmak için halkı terör örgütleri ile korkutmak, yıldırmaktır. Onların ve “Büyük Ağabey” AB-D emperyalizminin tek düşmanı, her zaman için sömürülen halkımızdır.

“Büyük Ağabey” olan AB-D emperyalizminin bir terör enstrümanı olan TAK, mutlaka yenilecektir. Türk ve Kürt sömürülen halk yığınları kazanacaktır!

[1] Vehbi Koç’un 12 Eylül’de Kenan Evren’e Gönderdiği Mektup

[2] Sivil 6. Filo: TESEV!

[3] TÜSİAD Başkanı Kürtçe Konuştu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir