Dünyada komünist ve devrimci punk grupları – Bölüm 5

PDF İzle & KaydetYazdır

Anti-faşist, devrimci ve komünist çizgide punk müzik icra eden grupları konu edindiğimiz sunumumuzda 10 gruba ait bilgilerine, grupların görüşlerine ve grupların birer parçasına yer verdik.

Welcome to presentation is called Communist and Revolutionist Punk Groups, which is arranged by Türkiye Direniyor. That’s our fifth chapter, we have shared information about 10 punk music groups. The introductions are Turkish but you can listen the songs also in that presentation.

  • Movimiento 26 (Brezilya)

Movimiento 26, crossover tarzında müzik yapan grubun dört senelik bir geçmişi var. Şarkılarını İngilizce, Portekizce ve İspanyolca olarak söyleyen grubun tek EP’leri mevcut.

Facebook
Instagram
Youtube
Spotify
Deezer
Bandcamp

  • ManLiftingBanner (Hollanda)

Hollanda topraklarından çıkan ManLiftingBanner, 30 yıllık bir Hardcore Punk grubu. Grup 4 defa dağılıp tekrar birleşiyor ve şu ana kadar 5 albüm çıkardılar. Grup parçalarını İngilizce olarak seslendiriyor. Son albümleri 2014’te yayınlandı.

Facebook
Youtube

  • Flattbush (Filipin – ABD)

Anti-emperyalist bir grindcore grubu olan Flattbush, 24 yıldır çalışmalarını sürdürüyor. Parçalarını İngilizce ve Filipince olarak seslendirmekteler. Grubun son albümü “Strategic Offensive” 2 sene önce yayınlandı.

Facebook
Instagram
Youtube
Spotify
Deezer
Bandcamp

  • Manger Cadavre? (Brezilya)

Hardcore Punk – Crust grubu Manger Cadavre? 8 yıllık bir grup. Kadın vokal Nata Nachthexen’in tarafından Portekizce olarak şarkıların seslendirildiği grubun şu ana kadar 1 albümü, 3 EP’i ve 2 single’ı bulunmakta. Grubun son albümü AntiAutoAjuda, geçtiğimiz sene yayınlandı.

Facebook
Twitter
Instagram
Youtube
Spotify
Deezer
Bandcamp

  • Lacerate (Kosta Rika)

Kosta Rika’dan tek kişilik grindcore grubu Lacerate, 28 yıldır çalışmalarına devam etmekte. Şu ana kadar tek EP’leri mevcut; Physical Manifestation of Hatred, 5 sene önce yayınlandı. Bu EP’te grubun tek üyesi Alfonso Perez’e her parçada başka bir vokal eşlik ediyor.

Facebook
Bandcamp

  • Klasskamp (İsveç)

Klasskamp, şu ana kadar tek albümleri olan komünist bir Punk grubu. Albümleri Dödscrust Från Helvete, 2016 yılında çıktı ve şarkılar İsveççe olarak seslendirilmekte.

Facebook
Soundcloud
Bandcamp

  • Wolven (Belçika)

Belçika’dan bir Crust grup Wolven, Filip Dupont’un tek kişilik grubu. 17 senelik grubun, 2016 yılında yayınanan Eight Billion Deathmarch, grubun tek albümü. Grup, parçalarını İngilizce olarak yayınlamakta.

Facebook
Bandcamp

  • Bastardi Putridi di Vicenza (İtalya)

Bastardi Putridi di Vicenza, şu ana kadar 1 EP ve 1 albümleri bulunan, tahmini olarak 3 senelik bir yan grup çalışması. Oltre Ogni Limite adını taşıyan ve bu sene yayınlanan son albümleri, Grincore’un yanı sıra Endüstriyel ve Elektronik öğeler de taşımakta.

Youtube
Spotify
Deezer
Bandcamp

  • La Armada (Dominik – ABD)

La Armada, Dominik Cumhuriyeti’nde kurulan ve sonrasında çalışmalarını ABD’nin Chicago kentinde sürdürmeye devam eden bir hardcore punk grubu. Kurulduktan itibaren 20 yıllık süreçte 4 EP ve 2 albümleri bulunmakta ve son albümleri Anti-colonial Vol. 1, 2018’de yıl önce yayınlandı. Şarkılarında İngilizce ve İspanyolcayı kullanmaktalar.

Resmi site
Facebook
Twitter
Instagram
Youtube
Spotify
Deezer
Bandcamp

  • Desalmado (Brezilya)

Desalmado, 16 yıllık bir grup ve şu ana kadar 3 EP’leri, 2 albümleri mevcut. Grindcore türünde müzik yapan grubun son EP’si Rebeliao bu sene yayınlandı.

Resmi site
Facebook
Twitter
Instagram
Youtube
Spotify
Deezer
Bandcamp

Ayrıca şu gruplara da bakmanızı öneririz:

Önceki bölümler

, ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir