Dünyada komünist ve devrimci metal grupları – Bölüm 2: Thrash Metal – Groove Metal

PDF İzle & KaydetYazdır

Anti-faşist, devrimci ve komünist çizgide metal müzik icra eden grupları konu edindiğimiz ikinci bölümü Thrash Metal – Groove Metal türleri üzerineydi. Sunumumuzda 10 gruba ait bilgilere, grupların görüşlerine ve grupların birer parçasına yer verdik.

  • Red Razor (Brezilya)

8 yıl önce kurulan Brezilyalı grubun şu ana kadar 2 albümü var ve Thrash Metalin yanı sıra Speed Metal ve Crossover tarzlarına da yakın üretimler yapmaktalar.

Facebook
Site
Youtube
Bandcamp
Instagram
Spotify
Deezer

  • Contra (İspanya)

13 yıldır birarada Contra grubunun 2 albümleri var. İspanya’nın Valencia kentinden çıkan grup, Groove Metal tarzının yanı sıra Metalcore tarzında da çalmakta.

Facebook
Youtube
Spotify

  • Fatigados (Arjantin)

22 yıldır birarada bulunan Arjantinli anti-emperyalist grup, şu ana kadar sadece 1 albüm çıkardı 2009 yılında. Thrash metal tarzında çalan grubun sloganı ise “Ulusal ve Halkçı Metal”…

Facebook
Instagram

  • Black Sachbak (İsrail)

9 yıldır çalmakta olan grubun 2 albümü bulunmakta. Tel-Aviv şehrinden çıkan grup, Thrash Metalin yanı sıra crossover ve Punk etkileşimli parçalara da sahip.

Facebook
Bandcamp
Youtube
Instagram
Spotify
Deezer

  • Regimen (Kolombiya)

Kolombiyalı grup, 14 yıldır bir arada ve bu süreçte 2 demo çıkardılar. Thrash metal tarzında eserler üretmekteler.

Facebook
Youtube

  • Zetkin (Avusturya)

Zetkin, kadın komünist Clara Zetkin’den adını alan Avusturyalı bir grup. Müzikal olarak Thrash metalin kökleriyle bağı korumaya çalışan, bunun yanı sıra crust, punk ve death metal öğelerini de kullanan bir grup olarak kendilerini betimlemekteler. Şarkılarını ise “sınıf savaşı marşları” olarak adlandırmaktalar. 4 yıllık, yeni bir grup ve tek EP’leri var.

Facebook
Bandcamp

  • Vingador (Brezilya)

10 yıllık bir grup Brezilyalı Vingador. Şu ana kadar 1 albümleri ve 1 EP’leri mevcut. Ayrıca Yeraltı Direniş Hareketi adlı bir metal gruplar birliğinin üyesi olarak bulunmaktalar. Thrash Metalin yanı sıra Heavy Metal tarzına yakın parçaları da bulunmakta.

Facebook
Site
Bandcamp
Instagram
Youtube
Spotify
Deezer

  • Hyades (İtalya)

İtalya’dan Hyades, 23 yıllık bir grup, 1 EP’leri ve 4 albümleri var. Thrash Metal köklerine bağlı bir grup olduklarını belirtmekteler. Çok sayıda tanınan grupla beraber büyük festivallere katılan ve turlarda yer alan bir grup.

Facebook
Youtube
Spotify
Deezer

  • Impunity (Kolombiya)

Impunity, 10 yıldır aktif olan Kolombiyalı bir grup. Thrash metalin yanı sıra Death metali ve Punk’ı da barındıran bir tarzları mevcut. 2 EP ve 2 albümleri çıktı şu ana kadar.

Facebook
Site
Bandcamp
Spotify
Deezer

  • Tulkas (Meksika)

Meksika’dan, çok sayıda büyük festivalde çalma şansı olan bir grup, Tulkas’tan bahsediyoruz. 9 senelik bir grup ve şu ana kadar 2 albüm ve 2 EP’leri bulunmakta. Müzikal olarak New Wave Thrash Metal yaptıklarını ifade etmekteler.

Facebook
Twitter
Bandcamp
Spotify
Deezer

Ayrıca şu gruplara da bakmanızı öneririz:

Slaughter 2017 (Rusya) – Endüstriyel Metal
Rattenkrieg (Şili) – Thrash Metal
Sobieht (İspanya) – Rap Metal
Toxic Carnage (Brezilya) – Thrash Metal
Patriarca (Paraguay) – Thrash Metal

Önceki Bölümler

, ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir