Dünyada komünist ve devrimci metal grupları – Bölüm 1: Heavy/Progresif Metal

PDF İzle & KaydetYazdır

Anti-faşist, devrimci ve komünist çizgide metal müzik icra eden grupları konu edindiğimiz birinci bölümü Heavy/Progresif Metal türleri üzerineydi. Sunumumuzda 5 gruba ait bilgilere, grupların görüşlerine ve grupların birer parçasına yer verdik.

  • The Molotov (Avustralya)

13 yıldır aktif olan ve ilk albümlerini geçen ay yayınlayan Avustralyalı grup, çeşitli türleri bir arada barındırmakta parçalarında, kendi müziklerini “Heavy Rock” olarak tanımlamaktalar.

Facebook
Site
Youtube
Twitter
Bandcamp
Spotify
Deezer

  • Eshelon (Rusya)

18 yıldır çalışmalarına devam eden Rus grup, ikinci albümlerini 2013 yılında çıkardı. Bunun yanı sıra 1 adet de EP’leri bulunmakta. Grup, kendi yaptığı müziği “Red Metal” olarak adlandırmakta.

Site
Youtube

  • Vanguarda Metal Revolucionária (Brezilya)

Brezilyalı grup, 2 senelik yeni bir grup. Henüz 2 teklileri ve 1 EP’leri bulunmakta. Grubun parçalarında Heavy Metal’in yanı sıra Speed, Thrash-Crossover türlerinin etkileri görmek de mümkün.

Facebook
Bandcamp
Youtube
Spotify
Deezer

  • Nexus 6 (İtalya)

Nexus 6, bir Sovyetler Birliği distopyası konsepti olan Akira in Moskow albümüyle 7 yıl önce dinleyicileri ile buluştu en son. 25 yıldır aktif olan grubun 3 albümü bulunuyor ve albümlerinin üçünün de türleri farklı. Son albümün tarzı ise progresif metal.

Facebook
Youtube
Spotify
Deezer

  • Resistencia (Ekvador)

Ekvadorlu grup, 15 yıllık geçmişinde 4 albüm çıkarmış durumda ve sonuncu albüm, grupla aynı adı taşımakta ve geçtiğimiz sene yayınlandı.

Facebook
Youtube
Spotify

Ayrıca şunlara da bir bakmanızı öneririz:

, ,
One comment to “Dünyada komünist ve devrimci metal grupları – Bölüm 1: Heavy/Progresif Metal”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir