Dünyada komünist ve devrimci metal grupları – Bölüm 3: Death Metal

PDF İzle & KaydetYazdır

Anti-faşist, devrimci ve komünist çizgide metal müzik icra eden grupları konu edindiğimiz üçüncü bölümü Death Metal türü üzerine. Sunumumuzda 10 gruba ait bilgilere, grupların görüşlerine ve grupların birer parçasına yer verdik.

 • Sankara (ABD)

Adını Afrikalı devrimci Sankara’nın soyadından alan grubun 2 yıllık bir geçmişi var. Çıkardıkları tek albüm, bu sene yayınlanan Total Abolition of All Hierarchy.

Bandcamp

 • Revolted Masses (Yunanistan)

Revolted Masses, 11 yıldan beri birlikte çalmakta. Şu ana kadar üç albümleri var. Progresif Death metal türü ile Thrash metal türünde ve İngilizce olarak şarkılarını söylemekteler. Son albümlerinin adı ise bu sene çıkacak olan Rise.

Facebook
Bandcamp
Twitter
Youtube
Spotify
Deezer

 • Dedth (Fransa)

Brutal Death metal ile birlikte Grind tarzının da etkilerinin olduğu parçaları olan bir grup Dedth… Henüz 3 senelik bir grup olmasına rağmen 3 albümleri ve bir 1 EP’leri olan bir grup ve albümlerin adları da son derece ilgili çekici: In Stalin We Trust, Monument of the Soviet Regime ve son albümleri I Am Communist.

Facebook
Bandcamp
Youtube
Spotify

 • Deathening (İsveç)

İsveç’ten Melodik Death Metal grubu Deathening, 11 yıldır birarada olan grup. Şu anda 3 albümü mevcut. Grubun son albümü Antifascist Death Metal, konumuza uygunluk bakımından hiç uzatmadan, dümdüz, olduğu gibi ortaya koyan bir isme sahip.

Facebook
Twitter
Youtube
Spotify

Deezer

 • Panzerkreuzer (Almanya)

Ekim devirmini albümlerine konu edinen Almanya’dan Panzerkreuzer, 7 yıldır birlikte çalan grup. İlk ve tek albümü Aurora, 2015 yılında çıktı. Albüm, Ekim Devrimi’nde Kerenski’nin bulunduğu kışlık sarayı bombalayan Aurora krüvazöründen almakta adını.

Facebook
Bandcamp

Youtube

 • Cracked Skull (Brezilya)

Devrimci kimliği ile ön plana çıkan Cracked Skull, 5 seneden beri birarada. Brezilyalı grubun tek albümü var. Brezilya’da bulunan Yeraltı Direniş Hareketi’nin bir parçası olarak metal yapmaktalar. Son albümlerinin adı ise Social Disruption.

Facebook
Soundcloud
Youtube
Spotify

 • FreeHowling (Fransa)

Fransa’dan bir grup FreeHowling… Death metalin yanı sıra sludge tarzını da parçalarında kullanan grubun şu ana kadar tek EP’si bulunmakta. A Frightful Piece of Hate adındaki EP’leri, 2 sene önce dinleyiciyle buluştu.

Facebook
Bandcamp
Instagram
Youtube
Spotify
Deezer

 • Climate of Fear (İngiltere)

Anti-faşist ve anti-sömürgeci duruşa sahip Climate of Fear, İngiltere’de müzik yapan 2 yıllık bir grup. Bu kısa süreçte 2 EP ve 1 albümlük bir diskografiye sahipler. Tek albümleri The Onset of Eternal Darkness, melodik death metal türünün alışılagelmiş özelliklerinin tümüne sahip.

Facebook
Twitter
Bandcamp
Youtube
Spotify
Deezer

 • Spawn (Almanya)

Almanya’dan Spawn, 21 sene önce kuruldu. Şu ana kadar çıkan 4 albümü var.Grubun son albümü Burning Might Empires, 5 sene önce dinleyicilerle buluştu.

Facebook
Resmi site
Youtube
Bandcamp
Spotify
Deezer

 • Resistencia Al Olvido (Resistencia) (Kolombiya)

Kolombiya’dan Resistencia, eski adıyla Resistecia Al Olvido, Death metal ve Thrash metal’i harmanlayan bir grup. 12 yıllık bir geçmişleri var ve bu ana kadar 1 albüm ve 1 EP çıkarmış durumdalar. Grubun son albümü ise Sangre del Cauca.

Facebook
Bandcamp
Youtube

Instagram
Spotify
Deezer

Ayrıca şu gruplara da bakmanızı öneririz:

Grimorium Verum
Maua
Kosmogyr
Masochist
Obskure

Önceki bölümler

, ,
2 comments to “Dünyada komünist ve devrimci metal grupları – Bölüm 3: Death Metal”
 1. I think the band Dedth should be removed from this list. Looking at their lyrics it seems very anti-communist and reactionary. Their use of “communism” is ironic it seems.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir