Dünya Sendikalar Federasyonu: “Küba Halkı Kazanacak”

PDF İzle & KaydetYazdır

wtuf-cubaDünya Sendikalar Federasyonu, bir basın açıklaması yayınlayarak ABD’nin ambargo politikasını protesto eden ve işgal altındaki Küba topraklarının Küba’ya iade edilmesine yönelik dayanışma mesajını duyurdu. Mesajın tam metni şu şekilde;

Dünya Sendikalar Federasyonu’nun Küba Halkı ile Uluslararası Dayanışma Açıklaması

Tüm dünyada 126 ülkede kadınıyla erkeğiyle 92 milyon işçinin militan sesi olan  Dünya Sendikalar Federasyonu, ABD’nin emperyalist yönetiminin başkanı Trump’ın Küba ile yürürlükte olan anlaşmayı iptal etmesini hiçbir surette kabul etmemektedir.

ABD Başkanı, Küba mafyasının suçlularının konuşlandığı yer olan Miami’de emekçi düşmanı ve gerici sözler sarf ederek, ABD ile Küba arasında etkisini hemen gösteren anlaşmanın iptal olduğunu belirtti ve kahraman Küba halkına yönelik uygulanan kabul edilemez ve canice ablukanın yoğunlaştırılacağını ilan etti. Bununla birlikte, iki yüzlü bir biçimde “insan hakları”nı önemsediğini belirtti ve provokatörce, Havana’daki ABD Büyükelçiliğini “değişim için araç” olarak kullanacağını söyledi.

DSF Bir kez daha belirtmektedir ki, emperyalistlerin tehditleri sökmeyecektir! ABD Emperyalizminin yırtıcıları ve onların işbirlikçileri ne kadar şantaj yaparlarsa yapsınlar, onurlu ve başkaldıran Küba Halkının savaşçı ruhunu yenemeyecekler! Küba yalnız değildir; devasa sendikal ailemizin sesi onlarla birliktedir ve onlar uluslararası sınıf sendikacılığı hareketinin pratik desteğine sahiptir.

Dünya Sendikalar Federasyonu tüm dünyadaki sınıf sendikalarını; Küba’ya karşı uygulanan kabul edilemez ve insanlık dışı ablukanın son bulması için DSF tarafından gerçekleştirilen uluslararası kampanyaya destek vermeye çağırmaktadır. Aynı zamanda Guantanamo’nun Küba’ya derhal geri verilmesini talep ediyoruz. Halkların hiçbir kanlı emperyalist müdahaleye maruz kalmaksızın, bugününe ve geleceğine karar verme hakkını koşulsuz biçimde savunduğumuzu bir kez daha yineliyoruz. 19.06.2017

Küba Halkı Kazanacak!

Ablukaya Son!

Guantanamo Toprakları Küba’ya Derhal Geri Verilsin!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir