Çukurova Üniversitesi’nde öğrencilerden Yemek Fiyatlarına Tepki

PDF İzle & KaydetYazdır

evrimKYK Adana Erkek Öğrenci Yurdun’da yemek fiyatlarının yüksek olmasına karşı öğrenciler yemekhaneyi boykot eylemi başlattılar.

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK)’nun 2014 yılında yemek fiyat listesi açıklandı. Yemek fiyat listesinde bulunan yemeklerin fiyatları oldukça pahalı. KYK, yurtlarda kalan öğrencilere günlük yemek parası olarak 7.30 tl yardım yapıyor. Bu yardımın 2.30 tl’si sabah kahvaltısı 5 tl’si akşam yemeği olarak veriliyor. Ama bu yemek yardımı öğrencilerin karınlarını doyurmasını sağlamıyor. O yüzden öğrenciler günlük kendi ceplerinden para veriyorlar.

Bu duruma tepki gösteren Adana Erkek Öğrenci Yurdu öğrencileri yemekhaneyi boykot edip tepkilerini dile getirdiler. 20 Ekim saat 23.00’de yurdun bahçesinde bir araya gelip seslerini yurt görevlilerine duyurmak istediler. Eylem sırasında Yurt müdürü Yurt’a gelerek öğrencilerle konuştu.Yetkililerin her zaman yaptığı gibi, yurt müdürüde sorunu çözmek için çaba sarf etmek yerine öğrencileri polis çağırıp dağıtmakla tehtit etti. Ama öğrenciler bu tehtide aldırmadı ve eylemlerine devam etti. Eyleme kız yurdundan da destek geldi. Fakat görevliler kız yurdunda kalan öğrencileri engelleyerek dışarı çıkmalarına izin vermediler. Öğrenciler boykot eyleminin, yemek fiyatları düzelene kadar devam edeceğini söylediler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir