Adana’da polis, ses bombası ile 15 yaşında bir çocuğu katletti

PDF İzle & KaydetYazdır

gundem15Gün geçmiyor ki Türkiye’de yaşamanın ne derece zor olduğu olgusunu kavramak konusunda kör göze bile batacak olgularla karşılamayalım. Bugün Adana’da tüyler ürpertici bir olay ile karşı karşıya kaldık yeniden. 15 yaşındaki İbrahim Aras, polisin “akrep” olarak tabir edilen zırhlı aracından atılan ses bombasının kafasına isabet ederek patlaması sonucunda hayatını kaybetti.

Olayla ilgili öne sürülen iddialar ise olayın kasıtlı bir cinayet olduğu savını öne çıkarıyor. Görgü tanıklarına göre bu olayın yaşandığı sırada olay yerinde herhangi bir eylem ve gösteri bulunmamakta ve polis müdahale amacı dışında ses bombasını kullanmakta. Başka bir iddiaya göre, Adana’da farklı bir noktada Lice’de yaşanan olaylar ile ilgili protesto yapıldığı süreç içerisinde olay gerçekleşti. Ancak hangi iddianın geçerli olduğuna yönelik bir teyit sağlanamadı.

Olayın gerçekleşmesinden sonra İbrahim Aras’ın vücudunun bir bölümünün paramparça olduğu, olayın duyulması üzerine polis araçlarının acele bir şekilde olay yerinden ayrıldığı, bir süre sonra cenazeyi kaçırmak için ambulanslar ile geri dönüldüğü aktarılıyor. Cenaze başında toplanan kitle, cenazenin herhangi bir inceleme yapılmadan kaçırılmasına karşı direnişte bulundu.

Adana’da halk olay sonrası öfkeli durumda. Halk ile polis arasında çatışmalar çıktığı belirtiliyor. 15 yaşında bir çocuğa zarar verebilecek kadar sorumsuz hale gelen görevlilerin gelecek günlerde Adana’da daha çok başlarının ağrıyacağı büyük bir ihtimal…

Ankara Direniyor ekibimiz olay ile ilgili şu değerlendirmede bulundu: “İbrahim Aras, IŞİD ya da El-Kaide tarafından değil, güpegündüz kahraman Türk Polisi tarafından öldürüldü. Şimdi Irak mı daha tehlikeli, Türkiye mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir