Kocaeli-Gebze PTT’de taşeron işçiler iş bıraktılar, kazandılar!

PDF İzle & KaydetYazdır

gudempttisTaşeron olarak çalıştırılan PTT işçileri, iş bırakarak haklarını kazanmaya devam ediyor. Daha önce Türkiye’nin bir çok noktasında alacakları ödenmeyen, güvenceli iş ortamı sağlanmayan PTT işçileri, bu kez Kocaeli’nin Gebze ilçesinde “artık yeter” dediler. Yaptıkları iş bırakma eylemi sonrasında yapılan anlaşma sonucu kazanımlar eden işçiler, Nakliyat-İş sendikasının öncülüğünde bir zaferi daha elde etmiş oldular. DİSK’e bağlı Nakliyat-İş sendikası, işçileri temsilen bir bildiri yayınlayarak zaferin hikayesini anlattı.

Kocaeli Gebze PTT’de Taşeron Cehennemine karşı gasp edilen hakları için Cuma günü işbaşı yapmayarak direnişe geçen Sendikamız üyeleri direndiler ve kazandılar

Sendikamız üyesi Gebze Kocaeli PTT Taşeron İşçileri ödenmeyen maaşları için 13 Haziran 2014 Cuma günü iş başı yapmadı. Gebze girişinde bulunan PTT Dağıtım Merkezinden Kocaeli Başmüdürlüğü’ne kadar bir yürüyüş gerçekleştirildi. Gebze Merkezinde’ki Kocaeli Başmüdürlüğü önünde yapılan basın açıklamasının ardından işçiler çantalarını Başmüdürlüğünün önüne bırakarak oturma eylemi yaptılar. Başmüdürlüğün önündeki eylem öğlen saatlerinde bitirilerek, eyleme PTT Gebze Dağıtım Merkezi önüne de devam edildi.
Basın açıklamasını Sendikamız Örgütlenme Daire Başkanı ve Gebze Şube Başkanı Erdal Kopal yaptı. Ayrıca konuyla ilgili olarak bir üyemiz de söz alarak işyeri hakkında bilgi verdi aldı.

Eyleme Birleşik Metal-İş Sendikası Gebze Şube Başkanı Necmettin Aydın ve şube yöneticileri de destek verdi.
Eylem sırasında Saat 14:00’a PTT Kocaeli Başmüdürü ile konuyu görüşmek üzere randevu verdi. Görüşmeye sendikamız yöneticileri ve işçi temsilcileri katıldı. Yapılan toplantıda , Asgün İşletmesi ile her ay aynı sorunu yaşadıklarını dile getiren işçiler, sendikamız öncülüğünde de maaşları yatıncaya kadar iş başı yapmayacaklarını ifade ettiler. Bu konuda üst işveren olarak PTT’nin sorumlu olduğunu çözüm PTT Başmüdürlüğün Asgün İşletmesi ile yaptığı görüşmeler sonucunda ücretlerin yatırıldığını işçilere bildirmesi üzerine işçiler eylem son verdi. İşçiler 14 Haziran 2014 Cumartesi günü işbaşı yapmak üzere evlerine döndüler.

Gerek PTT’de, gerekse Türkiye genelinde, taşeron işçiliğe son!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir