Gürlek Nakipoğlu Anadolu Lisesi öğrencilerinden bildiri

PDF İzle & KaydetYazdır

gurlek_nakipogluLiselilerin isyanına katılan bir başka okul ise İstanbul Bakırköy’deki Gürlek Nakipoğlu Anadolu Lisesi oldu.

“Karanlığınızı Fikirlerimizle Aydınlatacağız

Gerici sistem her zamanki gibi elindeki zehri topluma akıtmaya devam ediyor. Okullara kadar sızan bu zehir başta sorumlular olmak üzere öğrencileri de etkisi altına alıyor.

İçinde bulunduğumuz dönemin gerici, cinsiyetçi ve faşist baskıları eğitimde de kendini gösteriyor; eğitim ve öğretim tamamen niteliksizleştirilmiştir. Ayrıca AKP’nin karanlık zihniyetinden liselilerin içindeki isyan olgusundan korkup 2014 yazında Antalya’da toplanan 19. Eğitim Şurası ile liselilerin içlerindeki isyanı bastırmak amaçlı çeşitli yöntemleri uygulama kararı almıştır. Bu yöntemler okullarımızda gerici kurumların faaliyet yürütme çabaları, öğrencilerin kılık-kıyafetlerine karışması, gerici din panelleri yapılması, kadın-erkek öğrencileri arasında 30 cm mesafe konulması ve özel alanlarımıza dikilen kameralar ile sürekli gözetim altında tutulma gibi başlıklarda ön plana çıkıyor. Bunların dışında MEB ve Emniyet Müdürlüğü ortaklığı, ilkokuldan itibaren zorunlu din dersi dayatması, Nabi Avcı ve şürekasının yeni döneme gerici-yandaş idare atamalarıyla liselilerin içindeki isyanı bir nebze sindirmişti.

Fakat geçtiğimiz günlerde İstanbul Erkek Lisesi öğrencilerinin mezuniyet töreninde müdürlerine sırt çevirmeleriyle körüklenen isyan ateşi ülkenin dört bir tarafındaki liselilerden gelen bildirilerle büyüyor. Böyle bir zamanda biz tüm liselerdeki arkadaşlarımızla aynı umudu paylaşıyoruz. Öğrenciler olarak istediğimiz çağdışı yapılan bu gerici ve karanlık atılımlara ket vurmaktır.

Biz de Gürlek Nakipoğlu Anadolu Lisesi öğrencileri olarak AKP’nin gerici-yandaş ve niteliksiz eğitim politikalarını reddediyoruz.

Bakırköy Gürlek Nakipoğlu Anadolu Lisesi

Öğrencileri”

gurlek_nakipoglu_aciklama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir