Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi Öğrencileri: “Laikliğimizi, insancıllığımızı, doğa sevgimizi ve bilim yuvalarımızı kirletemeyeceksiniz.”

PDF İzle & KaydetYazdır

hot_alİstanbul Erkek Lisesi öğrencilerinin gericiliğe karşı gerçekleştirdiği eylemden sonra, Gerici eğitime karşı Türkiye’nin birçok şehrine yayılan bir ayaklanma başladı. Bu ayaklanmaya Ankara’da bulunan Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi öğrencileri de bildiri yayımlayarak katıldı.

 “Laikliğimizi, insancıllığımızı, doğa sevgimizi ve bilim yuvalarımızı kirletemeyeceksiniz.”

Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi olarak, İstanbul Erkek Lisesi’nde başlayan, daha sonra İzmir ve Ankara’daki liselerde devam eden, okullarımızı gericileştirme politikalarına karşı tepkilere biz de destek veriyoruz.

Her günümüzü kötü eğitim, okullardaki baskı ve laiklik karşıtı idarelerle boğuşarak geçiren öğrenciler olarak, ülke gerçeklerini ve sürüklendiğimiz karanlığı günden güne daha net görüyor ve yaşıyoruz.

1. Antiemperyalist Kurtuluş Savaşımızda, Sarıkamış’ta, Galatasaray Lisesi’nde biz yaşlardaki gençlerin- çocukların dişiyle, tırnağıyla, kanıyla emperyalistlere karşı verdiği mücadeleyle kurduğu bu ülke, AKP İktidarı tarafından emperyalistlere parsel parsel satılıyor ve ortaçağ bataklığına sürükleniyor.

Bizler bu ülkenin aydınlık gençleri olarak bu yapılan kirli planlara göz yummayacağız. Bizleri kalıplara, küplere koyamayacaksınız. Laikliğimizi, insancıllığımızı, doğa sevgimizi ve bilim yuvalarımızı kirletemeyeceksiniz.

Tüm liseli arkadaşlarımızı desteğe ve daha da büyümeye çağırıyoruz.

ANKARA

HACI ÖMER TARMAN ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir