OSTİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri: “Ortaçağcı-Gerici, İktidar Yandaşı İdarecilerin Okulumuzu Gericileştirmelerine İzin Vermeyeceğiz”

PDF İzle & KaydetYazdır

ostim_tmal

Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde yer alan OSTİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, “Ortaçağcı-Gerici, İktidar Yandaşı İdarecilerin Okulumuzu Gericileştirmelerine İzin Vermeyeceğiz” başlıklı bir bildiri yayınladılar.

“Ortaçağcı-Gerici, İktidar Yandaşı İdarecilerin Okulumuzu Gericileştirmelerine İzin Vermeyeceğiz

OSTİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak, İstanbul Erkek Lisesi’ndeki arkadaşlarımızın başkaldırmasıyla başlayan sonrasında ülkenin diğer kentlerindeki liselere yayılan liseli arkadaşlarımızın onurlu mücadelelerini destekliyoruz ve Ortaçağcı Gericiliğe karşı omuz omuza mücadele ederek kazanacağımızı ilan ediyoruz.

Liselerimizdeki eğitim bilimsellikten ve laiklikten tamamen uzaklaştırılarak, Ortaçağcı-gerici bir şekle dönüştürülmektedir. Örneğin; Cuma namazlarına okul idarecileri giderken okul bahçesinde gördükleri arkadaşlarımızı zorla namaza götürmektedir. Rehberlik derslerimizde psikoloji ve sosyoloji konularını konuşmamız gerekirken, öğretmenlerin gerici propaganda yapması gibi birçok örnek mevcuttur.

Bizler bunların gerçek İslamiyet’le, Kuran’la, Hz. Muhammed ve dört halife ile ilgilerinin olmadığını günbegün daha da net bir şekilde görüyoruz. Okul idarecileri ve bazı öğretmenler ise Pentagon İslamı ve Muaviye-Yezid İslamı’nı derslerimizde göstermektedirler. Liselerimizin bu şekilde gericileştirilmesine izin vermeyeceğiz.

Bizler bu ülkenin ilerici, aydın gençleri olarak; “Din kisvesi adı altında dünya menfaati sağlayan” idarecilere ve öğretmenlere inanmıyoruz ve inanmayacağız. Bizleri Ortaçağcılaştırmalarına, gericileştirmelerine izin vermeyeceğiz. Sonuna kadar liselerimizde Laikliği, Bilimselliği savunacağız.

Tüm liseli arkadaşlarımızı desteğe ve mücadelemize omuz vermeye çağırıyoruz.

Ankara

OSTİM Mesleki ve Teknik

Anadolu Lisesi Öğrencileri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir