“Cemaat”e operasyon başladı!

PDF İzle & KaydetYazdır

emniyetop_ic

Uzun süredir yapılacağı belirtilen operasyon dün gece itibariyle başladı. 17 Aralık’daki yolsuzluk operasyonlarının intikamını almak ve Nurcular-Nakşibendiler arasındaki mücadelenin yeni bir ayağı olarak yapılan operasyonlar, İstanbul Başsavcı vekili Orhan Kapıcı’nın nezaretinde başlatıldı. KCK, Balyoz, Ergenekon ve Yolsuzluk gibi soruşturmaları da yürüten üst düzey emniyet mensuplarının da aralarında bulunduğu 100′ e yakın kişi gözaltına alındı. Sayının daha fazla artabileceği de gelen bilgiler arasında.

Operasyon konusunun kamuoyuna yansıması üzerine, operasyon erkene çekilerek sahur saatlerinde başladı ve 22 ilde gerçekleştirildi. Savcılık tarafından hazırlanan listede 134 kişinin yer aldığı belirtilirken, gözaltına alınan kişiler arasında 17 ve 25 Aralık yolsuzluk operasyonlarını yürüten emniyet görevlilerinin de olması dikkat çekiyor. Operasyonun bazı polislerce “dışarıya sızdırıldığı” belirtiliyor.

Dün gece “ses kayıtları”nın yayınlanması sırasında dikkat çeken “fuatavni” rumuzlu twitter kullanıcısı da “İstanbul TEM’de, İstanbul merkezli olmak üzere sabah beş gibi 130 kişiye kapsamlı operasyon yapılacak” paylaşımı yapmıştı. Bu operasyon ile birlikte Tayyipgiller ve Fethullah Gülen cemaati arasındaki çatışma başka bir boyuta taşınmış oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir