Böyle atardamar atmaz olsun! Ses ol, ışık ol, yumruk ol! (Antalya Direniyor)

PDF İzle & KaydetYazdır

1779333_994297377284801_4189630428619557175_nÜlkemizde insanları öldürmeye devam ediyorlar. Bugün adres, ülkenin farklı bir noktası İstanbul/Taksim.

Saldırının ismi ister IŞİD, TAK, PKK vb. olsun. Hepsi aynı kapıya çıkıyor: ABD!

ABD, bölgedeki planları için durmadan mücadele ediyor. Amaç ne peki? BOP (Büyük Ortadoğu Projesi)… Bu doğrultuda bombalar patlamaya devam edecek.

Libya’da, Mısır’da, Tunus’da, Irak ve Suriye’de ve şimdi Türkiye’de bu plan doğrultusunda binlerce insanları toprağa girdi, milyonlarca insanı da yurdundan ettiler. Amaçları bölgeyi bin parçaya bölüp, rahatlıkla yönetmektir. Bu kişiler için çocuk, yaşlı, kadın, öğrenci, asker, polis hiç önemli değil… Yeter ki istedikleri olsun, rahatlıkla yönetip keyfi sefa ile yollarına devam etsinler. Bunu da kendileri yapmazlar, kutlu kişiler bulurlar. Elleri kirlensin istemezler çünkü. Bu kuklalar kim? Yukarıdakiler, yönetenler.

Peki burada ne yapmamız gerekiyor? Mücadeleyi güçlendirmemiz,ses çıkartmamız gerek. Halkın evlerine kapanması, sessiz kalması bizim bu durumdan kurtulmamıza asla fayda sağlamayacaktır.

Doğu illerinde çıkan olaylarında, batıda patlayan bombalarında tek suçlusu ABD ve onun bölgede ki yerli aktörleridir. 100 yıl önce emperyalist kan emiciler, bizlere Serv Anlaşmasını imzalatmaya kalktı. Türk, Kürt, Çerkes, Laz birlik olup bu anlaşmayı yırttık. Şimdi bu devletler o dönemde yapamadıklarını sadece isim değiştirerek BOP adı altında yapmak istemektedirler.

Bunu engellemek için işçi sınıfı çıkarlarını savunan bir tutum sergilemeliyiz. Örgütlü olursak, birlikte savaş verebilirsek ülkemizi ve bölgemizdeki insan kıyımını durdurabilir ve bu lanetli insanların BOP projelerini yırtabiliriz!

Korkmayın. Mücadeleye omuz verin!

Antalya Direniyor’dan İsmail

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir