Kapitalistler, ekmeğine göz koyan çoban köpeğine acımadı. (Antalya Direniyor)

PDF İzle & KaydetYazdır

Türreza-zarrab-tutuklu_640kiye’de adı yolsuzluk davalarına karışmış, bir süre tutuklu yargılanmış, daha sonra hükümet ile arası süper olduğu için(!) serbest bırakılmış,üstüne ödüller verilmiş olan Reza Zarrap, dün ABD’de tutuklandı.

Kendisi, kara para aklamaktan ve çeşitli suçlardan toplamda 75 yıl ile yargılanmakta. Mutluluk duyabiliriz, yerinde bir karar. Fakat Türk hukuku için çok üzücü bir gün olduğunu söylersek yanılmış olmayız.

Bu zat, senin ülkede yaşıyor, nerede olduğu belli, suçu sabit… Fakat sen bu kişiyi tutuklamaktan aciz bir kurumsun. En basitinden örnek verilmesi gerekirse, tarihi yalının ayarını bozduğu için açılan davada uzun süre ifade çağırmaya, hatta duruşmaya getirmeye çalıştın, gelmedi. Buna üzülmeyelim de neye üzülelim?

Tabii ki bu karar Türkiye’de olay yarattı, bilinmesi gerekiyor. Emperyalistler öyle kara kaşına, kara gözüne bakarak Reza’yı yakalamadı. Reza, kendini büyük bir misyon adamı olarak gördü veya görülmesi sağlandı Türkiye’de. Her hareketinde dünyanın en rahat adamı olursan böyle olur. Milyarlarla oynuyor olması, kapitalistlerin canını sıkıyor olsa gerek ki, İran asıllı çoban köpeğine acımadı.

Bir hayvan kümesi yaparsak… Reza bey, kapitalistler kurt ise, sen çoban köpeğisin. Yedirirler mi sana milyarları?

Antalya Direniyor’dan İsmail

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir