Bahçelievler PTT’de baskılara karşı Nakliyat-İş eylemdeydi

PDF İzle & KaydetYazdır

gundem-ptt-mobbingİstanbul’un Bahçelievler ilçesinde PTT önünde protesto eylemi yapıldı. PTT müdürünün Nakliyat-İş’e üye olan taşeron işçilerine ve memur kadrosunda çalışanlara yönelik baskı ve mobbing uygulamalarından dolayı yapılan eylem, 27  Haziran günü saat 10:00’da gerçekleştirildi.

Protesto eylemine Nakliyat-İş başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, Nakliyat-İş örgütlenme daire başkanı Erdal Kopal ve diğer işyerlerinde çalışan Nakliyat-İş üyeleri katıldı.

Eylem sırasında Nakliyat-İş başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu basın açıklaması metnini okudu.
Küçükosmanoğlu konuşmasında, Bahçelievler PTT Kargo ve Dağıtım Merkezinde ki memur ve taşeron işçilerini selamlayarak başladı. Nakliyat-İş Sendikasının, Türkiye genelinde PTT’de çalışan taşeron işçilerine yönelik örgütlenme ve üyelik çalışmasını sürdürdüğünü anlattı.

Küçükosmanoğlu, “PTT’de örgütlenmemiz ve sendikamıza üye olan işçi sayısı sarı sendikaların , işveren temsilcilerinin engellemelerine karşın her geçen gün arttığını” belirtti.

Bahçelievler’de ve diğer bazı PTT merkezlerinde yaşanan üye işçilere ve memurlara yönelik mobbing uygulamalarının derhal durdurulmasını istedi. Aksi taktirde farklı eylem biçimlerinin gerçekleştirileceğini ifade etti. Gerekirse bu konuda suç duyurusunda bulunulacağını belirtterek üyelere sahip çıkılacağını ifade etti.

PTT Taşeron işçilerinin düşük ücretlerle, ağır çalışma koşullarında güvencesiz çalıştırıldıklarını belirten Küçükosmanoğlu bu sorunlarının çözümünün sendikalaşarak ve örgütlenerek Toplu İş Sözleşme düzeniyle çalışma koşullarının değişeceğinin anlattı.
Artık PTT taşeron işçilerin yalnız olmadığını Sendikaları Nakliyat-İş Sendikası olduğunu ifade ederek, işçiler yönelik her türlü baskıyı kim yaparsa yapsın karşılarında Nakliyat-İş Sendikasını bulacaklarını vurguladı.

Küçükosmanoğlu ayrıca, AKP Hükümeti tarafından yasaklanan Şişe Cam Grevi işçileri de selamlayarak Şişe Cam Grevinin engellenemeyeceğini belirtti.

PTT’de çalışmakta olan taşeron işçilerine yönelik güvencesizleştirme ve düşük ücretle çalıştırma saldırılarına karşı Nakliyat-İş’in çeşitli illerde iş bırakma eylemleri olmuş, bu eylemler işçilerin kazanımları ile sonuçlanmıştı. Bahçelievler PTT’de yapılan bu eylemlerin, işçiler üzerindeki baskıları ve uygulamaları sona erdirmesini diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir