Adaletin uyuduğu davada Abdullah Cömert için Balıkesir’deydik

PDF İzle & KaydetYazdır

IMG-20141104-WA0008Taksim-Gezi isyanımız sırasında, Taksim alanının direnişçilerce fethedilmesinin ardından tüm Türkiye’de gerçekleşen gösterilerin 3. gününde Hatay’da aramızdan bedence ayrılan Abdullah Cömert’in katledilmesi ile ilgili davanın duruşması Balıkesir’de gerçekleştirildi.

Duruşmaya katil polis Ahmet Kuş uzaktan görüşme ile katılırken, duruşma salonuna sadece 10 kişinin alınacağı bildirildi. Buna rağmen davaya müdahil avukatlar, salonu doldurdu. Bunun üzerine mahkeme heyeti salonu terk etti. Duruşma sırasında davanın savcıları uyuyakaldı. Bunun üzerine salondakiler savcıyı uyararak uyandırdı. Her iki taraf da hakimi reddetme talebinde bulundular. Abdullah Cömert’in annesi Hatice Cömert ise mahkeme başkanına seslenerek “Tayyip Erdoğan ‘Emri ben verdim’ dedi. Çocuğumun hakkını savunun” dedi. Öfkeli anne daha sonra Abdocan’ı fotoğrafını göstererek, “Sizi reddediyorum” dedi. Anne Cömert, çocuğunun Hatay’da katledildiğini, davanın niçin Balıkesir’e taşındığının açıklanması gerektiğini de vurguladı.

Katil polis Ahmet Kuş’un “olası kastla insan öldürmek” suçundan 25 yıl hapsinin istendiği dava 3 Şubat 2014 tarihine ertelendi. Dava sırasında çevrede polis barikatları ile göstericiler engellenmek istendi. Mahkeme dışında Abdullah Cömert’in adalet arayışı ile ilgili bildiriler de okundu.

İzmir Direniyor, olay yerinden bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir