Abdullah Cömert’in ölümüyle ilgili dava başladı

PDF İzle & KaydetYazdır

gundem-hatay-dava (17)Hatay’ın Armutlu Mahallesi’nde, Taksim-Gezi isyanı eylemlerine katıldığı sırada başından gaz fişeği ile vurulan Abdullah Can Cömert’in katledilişiyle ilgili dava, olaydan 13 ay sonra görülmeye başlandı. İlk duruşmada sanık polis memuru Ahmet Kuş duruşmaya katılmazken, sanığın avukatları tarafından mahkemenin farklı bir ile taşınması isteğine Cömert ailesi tarafından itiraz edildi. Ahmet Kuş’un 20-25 yıl arası hapsi isteniyor.

Duruşma salonunda bulunan Abdullah Cömert’in annesi Hatice Cömert “Oğlum için adalet istiyorum. Adalet sokaktadır. Benim oğlum tertemizdi. Olay yerindeki polislerden şikayetçiyim. Arkasından vurmuşsunuz oğlumu” dedi. Abdullah Cömert’in babası ise davada adalet bulunmayacağını belirterek duruşmaya katılmadı.

Mahkeme heyeti ise sanığın tutuklanma talebini reddetti, ailenin müdahilliğini kabul etti ve bir sonraki duruşmayı 15 Eylül 2014 tarihine erteledi. Dava dosyası, güvenlik sebebiyle davanın başka bir ilde görülmesi talebiyle Adalet Bakanlığı’na gönderildi. Dava sırasında Hatay Direniyor ve Ankara Direniyor ekibinden arkadaşlarımız, dava ile ilgili bilgileri davanın yapıldığı adliyenin önünden aldılar. Dava sırasında adliye önüne dizilen barikatlar kitle tarafından yıkıldı. Adliye önündeki kitleye müdahalede bulunulmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir