Abdullah Cömert’in ağabeyinden mektup var.

PDF İzle & KaydetYazdır

gundem-abdullahcomert Taksim-Gezi isyanında polis tarafından katledilen Abdullah Can Cömert’in katillerinin yargılanacağı dava, “güvenlik” sebebiyle Hatay’dan Balıkesir’e alınmıştı. Bu durum üzerine Abdullah’ın ağabeyi Zafer Cömert, bir duyuru yayınladı ve bu duruma tepki olarak bisikletle gideceğini bildirdi. Duyurusunu sizlerle paylaşıyoruz:

Sevgili dostlar, yoldaşlar, canlar,

Bildiğiniz gibi kardeşim Abdullah Cömert 3 Haziran 2013 gecesi polis tarafından, hedef gözetilerek başından vurulup katledil mişti. Verdiğimiz tüm çabalara rağmen katil 14 aydır tutuklanmadığı gibi, Hatay’da görülen dava güvenlik nedeniyle 1300 kilometre öteye, Balıkesir’e taşınmıştır. Halkın güvenliğini sağlamakla görevli polis tarafından katledilen kardeşimin katilinin güvenliği mi tehlikededir, yoksa mahkemeye gelen bizlerin mi? Bu hukuksuzlukları protesto etmek ve kararlılığımızı göstermek adına kardeşim Abdullah’ın bisikletiyle Hatay’dan Balıkesir’e kadar gitmeye karar verdim.

Davamızı binlerce kilometre uzaklara kaçırarak hukuksuzluklarını işletebileceklerini sananlar, katili kollayabileceğini sananlar; and olsun ki kardeşim Abdullah’a yapılanı ne unutturacağız ne de davamızın peşini bırakacağız. Bu adalet yolculuğu etaplara ayrılarak şehit kardeşlerimizin yanı sıra Gezi gazilerinden, Cumartesi Anneleri’ne, faili meçhullere kadar, zulüm görmüş ve adalet bulamamış herkese adanacaktır. Davası başka şehre taşınmış, ulaşabildiğim herkese ulaşıp onlar için de pedal
çevireceğimi ileteceğim.

Hepinize, desteğiniz için şimdiden TEŞEKKÜRLER!

Zafer Cömert

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir