ABD’li senatör: IŞİD’i biz silahlandırdık

PDF İzle & KaydetYazdır

18Rand-PaulCumhuriyetçi senatör Rand Paul, gündeme bomba gibi düşecek bir açıklama yaparak, Suriye’de ki İŞİD’in silahlanmasına ABD’in katkı sağladığını öne sürdü.

CNN adlı bir televizyon kanalında ki bir programa katılan ve görüşlerini paylaşan Kentucy senatörü Rand Paul, İŞİD’in El-Kaide’nin bir uzantısı olduğunu belirtti ve “Aslında Beşar Esad’ı devirmek için Suriyeli isyancılara silah yardımı yapıldı. Esad devrilseydi, Suriye cihadın başkenti olurdu.” dedi.

Senatör, Suriye ile ilgili uygulanan politikaların çelişkili olduğuna da dikkat çekti. IŞİD’in ABD için önemli bir tehdit oluşturmadığı fikrini savunan Senatör “Başkan Obama’nın geçtiğimiz günlerde söylediği gibi ancak orta ve uzun vadede bir tehdit olabilir.” diye konuştu.

Daha önce IŞİD’in ABD tarafından Irak’daki kukla iktidarı yıldırmak amacıyla kullanıldığını belirtmiştik, mızrak çuvala sığmamış ki bir senatör böyle bir iftirayı ABD’li bir ulusal kanalda yapabiliyor. IŞİD’in BOP’u gerçekleştirmek amacıyla kullanılan bir araç olduğu kesin. Gelecek dönemlerde IŞİD kaldıracının nerelerde kullanılacağını göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir