Tuzla Mehmet Tekinalp Anadolu Lisesi öğrencilerinden bildiri

PDF İzle & KaydetYazdır

mehmet_tekinalp_alİstanbul’un Tuzla ilçesinde yer alan Mehmet Tekinalp Anadolu Lisesi öğrencileri bir bildiri yayınlayarak liselilerin ayaklanmasına katıldılar.

Mustafa Kemal Atatürk’ün yıllar önce söylediği gibi “Türkiye Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmek” biz gençlerin mevcudiyetinin ve istikbalinin yegane temelidir. Yıllardır ülkemize parça parça yayılan bu karanlık, beraberinde gerici bir eğitim modeli, cumhuriyet ve laiklik karşıtı bir yaşam tarzını getirdi. İlim, irfan yuvası denen okullarımız bir takım insanların çıkar yuvası haline geldi. Okulumuzda yaşanan “kızlı erkekli öz çekim yapanı okuldan atarım” ibaresi, her türlü dini bayramda günlerce, haftalarca kutlamalar yapan ve hatta yapmaya zorlayan idarenin, “kullanılmıyor, malzemeler için finansal destek sağlanmıyor” diye sınıflara dönüştürülmüş laboratuvarlardan sonra mescit oluşturmak için en kısa sürede yer bulması ve “finansal destek” sağlaması ve daha niceleri.. Laikliğin, ilim ve irfanın şu an olduğu yeri göstermektedir.

Ey bizden sonra bu okulların koridorlarında koşacaklar!

Ey karanlıkta yolunu bulmaya ve buldurmaya çalışan kardeşlerimiz!

Mehmet Tekinalp Anadolu Lisesi öğrencileri olarak karanlığa bir ışıkta biz yakıyoruz! İkinci yuvamız olan okullarımızı, bize emanet Cumhuriyet’i, kardeşlerimizi, gerici yandaşlarının hatta doğrudan gericilerin baskısına maruz kalan öğretmenlerimizi, bizim olanı cebren ve hileyle ele geçirmeye çalışan herkese karşı koruyacağız, karanlığa inat daima aydınlığız! Çünkü muhtaç olduğumuz kudretin damarlarımızdaki asil kanda mevcut olduğunu biliyoruz ve asla unutmayacağız!

Tuzla Mehmet Tekinalp Anadolu Lisesi Öğrencilerimtal

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir