Mecliste bulunan işbirlikçi sermaye partilerinden daha ne kadar medet umacaksınız? (Ankara Direniyor)

PDF İzle & KaydetYazdır

Meclisteki tüm partiler, BOP’un hayata geçirilmesi ve ABD’ye güzel gözükmek için F-1 yarışı düzenliyorlar.

AKP, baş patron zaten bu işte. AKP kurulmadan önce “malum kişi”, Refah partisinde keşfedilmek için çeşitli hamleler yaptı, ABD’nin gizli servislerinde çalışan üst düzey kişilerle Ruşen Çakır aracılığıyla görüşmeler gerçekleştirdi. Görüşme yaptığı ABD’nin Türkiye büyük elçisi Morton Abromowitz, ondan çok etkilendi. Artık yeni bir parti hareketinin başında olunması istendi. Bu parti kurulana kadar da Amerika’ya art arda gitti ve artık Amerika’nın Türkiye’yi daha iyi kontrol edebileceği bir bekçi yaratıldı. Bu bekçi hareketi, ABD’nin dediklerini sorgulamadan uygulamakta. Sorgularsa, bilir Sam Amca’nın bastonunun kendisine değdirileceğini. Mecliste bulunan diğer muhalefet yöneticileri de bilir, “gerçek anlamda” muhalefet yaparlarsa bastonun onlara da değeceğini.

CHP ise artık tam anlamıyla kadrosundaki tüm yurtsever insanları partiden uzaklaştırdı ve attı. Efendisi ABD’nin istediği kadroları atadı. Diyarbakır Eski Baro Başkanı ve Öcalan’ın önceden avukatlığını yapan, HDP’nin, ABD’nin çağrısı üzerine Amerika’da BOP görüşmelerinin hayata geçirilmesindeki konuşmalarda bulunan TR-705 kodlu Sezgin Tanrıkulu, Mustafa Kemal Paşa’ya “Geçmişini silemezsin kefere Kemal” diyerek hakaret eden Saadet Partisi eski üyesi Mehmet Bekaroğlu, Ermeni soykırımı vardır diyen Selina Doğan, partide çeşitli üst kademelere, halkların düşmanı George Soros’un Türkiye’de kurduğu TESEV’in kurucularından Kemal Kılıçdaroğlu tarafından atandılar.

MHP,bu ülkede anti-emperyalist, yurtsever, ilerici, sol hareketlere karşı 1965 yılında ABD uşağı Türkeş tarafından oluşturulmuş, Amerikancı kontrgerilla hareketi ve siyasi bir çetedir. Siyasi yönden de, mecliste iktidarın kolayca önünü de açan bir yapısı mevcuttur. Mafya çetelerine siyasi güvence verir ve çıkar ortaklığı yapar. Yine bu partinin çocuğu olan İYİP‘in de farklı bir yönü yoktur insanımızı kandırmak açısından.

HDP, “Kürt halkının temsilcisiyiz” diyerek masum Kürt halkını kirli oyunlarına alet eder. Kürtleri bağımsızlık kazanacağız diye kandırır. Halbuki bilmemektedirler ki bu yerli satılmış cephe, BOP planını uyguluyor,hızlandırıyor. Bilmiyorlar ki Amerika’nın daha kolay Güneydoğudaki toprakları sömürmesi için bu satılmışlar ordusu ile iş birliği yaptıklarını. Bu ruhunu Amerika’ya satmaktan çekinmeyen Amerikancı Kürt hareketi bir yandan da solcuyuz diyor. Sözde Türkiye’nin devrimci ve solcu partisiyiz ayağına yatıyor. Oysa bizim bunlara karnımız tok!

Şanlı Gezi İsyanı’mızda ilerleyişimizi görüp, çekildiniz haklı isyanımızdan. “Gezi’de darbeyi gördük, amaç hükümeti devirmek” diye açıklama yaptınız ve anında Bülent Arınç’tan tebrik mesajı aldınız. CHP’de bu Amerikancı Kürt hareketinden önce davranıp çekildi bu haklı isyandan. Çünkü biliyorlardı bu hareket biraz daha ilerlerse ve hareketin temel başlangıç gereksinimi olan demokratik halk iktidarı başa gelirse onlar da çelik bilezikle tanışacaklardı. Toprakların fiilen işgaline nasıl göz yumduklarını ve yardım ettiklerini biliyorlardı ve öğrenilmesinden korktular.
Bizler, Marksist-Leninist bir hareket olarak bunları biliyoruz ve açıklıyoruz. Vatan topraklarımız işgal altında diyoruz. Bu meclisteki yerli satılmışların Nurullah Başkan’ın dediği gibi “Bunların Türkiye’yi götürebileceği tek bir yer var,
Suriyelileştirmek”diyoruz.

Ruhunu Amerika’ya peşkeş çeken, sermaye partilerine inanmakta daha ne kadar ısrarcı olacaksınız? Devrimciler, Türkiye’de yaşayan halklar için yıllardır mücadele veriyor. Bizi ne zaman anlayacaksınız? Topraklarımız, ruhunu ABD’ye peşkeş çekenlerin hain ve hilekâr politikalarını tam olarak bitirip, ülkeyi savaşa sürüklediği zamanı mı bekliyorsunuz? O yerli satılmışlar, ülkeden kaçıp Avrupa’ya ABD’ye giderken siz kandırılmış halklar bunların getirdiği kirli politikaların sonucu yüzünden bir savaşın içinde bulacaksınız kendinizi.

Ama biz diyoruz  ki:
Örgütlü mücadeleye katılın, sizin haklarınızı savunan, işçinin yanında mücadeleden kaçınmayan, sizlerin felaketin eşiğinde olduğunuzu söylemekten kaçınmayan, bıkmayan hareketin içinde, HKP’de yer alın. Her zaman söylediğimiz gibi, örgütlü bir halkı kimse yenemez.

Haramilerin saltanatını yıkmaktan başka şansımız yok!

Bu insanlık düşmanı düzeni beraber yıkmaktan başka kurtuluşumuz yok!

Ankara Direniyor’dan Eren

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir