Türkiye Direniyor, bizler de…

PDF İzle & KaydetYazdır

Türkiye Direniyor, maalesef 3 aydır yayında değildi. Kendimizden kaynaklanan teknik bir sorundan ötürü, yayınlarımıza bir türlü devam edemedik. Hem de Türkiye’nin isyan mayalanması unsurlarından biri olan ekonomik krizin olduğu bir anda…

Dolayısıyla, en azından kendi adımıza, bir özeleştiri yapmak durumundayız. Şanslıyız ki, bu sırada yoldaşlarımız üretimlerine devam ettiler, tüm bunlar olurken boş durmuş sayılmayız. Sitemizin sağlıklı bir biçimde yayına girmesi sonrasında yeni yayınlarla sizlerle olacağız.

Türkiye’nin durumuna bakarsak, bayır aşağı gidişin sürmesiyle birlikte, direniş alanlarında mücadele eden işçilerin sayısının arttığı bir dönemdeyiz. Parababaları, vurgunlarına vurgun katmak için gerek fabrikasını yakıyor, gerek iş yerini boşaltıyor, gerekse hileli iflasa baş vuruyor. Onların görevi bu… Bizler ise işçi sınıfımızın yanında olma görevimizi sürdüreceğiz, gelecek dönemlerde onların direnişlerinden bilgiler aktarmaya devam edeceğiz.

Taksim-Gezi isyanının ürünü olan sitemiz, o isyanın sıcağını hala yaşamakta ve yaşatmakta. Bugün AKP’gillerin eski dostları olan ve “kaza ile Gezici olmuş”, aslında emperyalizmin işbirlikçisi kişiler üzerinden hala Taksim-Gezi isyanına saldırılmakta. İsyanımıza benzer direnişlerin ortaya çıktığı yerde ise, “malum kişi”den feyz almakta parababası siyasetçileri. Laikliğe, yurtseverliğe ve halka karşı saldırılara cevap vermeye devam edeceğiz gelecek dönemde.

Tarihsel Maddecilik Portalı, gelecek dönemde içeriğini daha da zenginleştirerek devam edecek. Şanslıyız ki bu konuda bize öncülük eden yoldaşlarımız, bu 3 aylık dönemde çok önemli çalışmalarda bulundular.

Kısacası, daha zengin içerikli, daha bilgi dolu, daha etkileşimde olan bir yayın organı olarak mücadelemiz sürüyor. Sizlerin değerli önerilerini ve eleştirilerini de sosyal medya adreslerimizden beklemekteyiz.

Türkiye Direniyor

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir