Din(i)dar mısınız? (İzmir Direniyor)

PDF İzle & KaydetYazdır

dinidar-analizBizi Allah ile din ile kandırma çabalarının arkasında tüm hainlikleriyle insanlıktan çıkarılmış. Aklı, bilimi kullanmaktan uzaklaştırılmış insan haline getirmek vardı tefeci-bezirgan sınıfının hedefinde, tek yapabildiği de bu.

İnsan tabiatı ve doğa ana sevgi üzerine kurulu olmasına rağmen. Din bezirganları insana güvenmediği için, sürekli onu cezalandıracak, yakacak, pusu, kumpas kuracak olan bir yaratıcıyı korku malzemesi yaparak insanları bu korku dairesinde tutuyorlar, sınıflı topluma geçildiği günden beri bu böyle.

Tarihin ilk düzenbazları, hırsızları Sümer din adamları olan ” damgar “lar sermayeyi din adına güven sağladığı toplumdan çaldıkları ile yaptılar.

İnsan korktuğu şeyi nasıl sevip ona sevgi besleyebilir. Oysa sevgi değil bu din adına yapılan ritüeller, yaşanan ahret korkusu. Ahret korkusu ile dünya hayatından kopartılarak uyuşturulan insanlar sömürüye isyan edecek cesareti, özgüveni kendisinde bulamıyor. Bu şartlar altında sadece korkudan sindirilmiş, yalaka, çıkarcı bir insan olmaktan öteye geçilebilir mi?

Namaz kılayım, oruç tutayım, borç harç hacca gideyim, kurban keseyim, zekâtın miktarını en asgariden nispet alıp herkesi kandırmak pahasına zekâtımı vereyim, böylece öleyim, gideyim cennete.

Sen de bana cennetini ver Allah!

Allah ile korkuttuğunuz her insanı çıkarcı, sinsi birer varlığa dönüştürüp sonra sızlanıyorsunuz, bugün dilenci, sindirilmiş, korkak, yivsiz ve omurgasız bir Müslüman tipi insan yarattı tefeci-bezirgan sınıfı. Bizim asıl sorunumuz Allah’ı kendi tefeci-bezirgan sınıfının alçakca sömürü düzeni kölelerine bir diktatör olarak empoze etmek ve korkudan yavşak bir nesil türeten sınıflara karşı mücadele vermektir. Cesareti hakim kılmadığımız her insan yaşamında cepheyi parababalarına teslim ediyoruz.

Ve bunca çıkarcı insandan insanlık namına iyilik beklemek !

Mümkün mü?

İki tarih yazılıyor, Biri alçaklığın, kapitalizme uşaklığın !

Diğeri ONURUN ve İNSANLIĞIN KURTULUŞ TARİHİ…

İzmir Direniyor’dan Yaşar Ali

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir