Cumhurbaşkanı’na hakaretten 10 ay hapis

PDF İzle & KaydetYazdır

 

gundem-hkp-10-ayHalkın Kurtuluş Partisi (HKP) Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Bayraklı İlçe Başkanı Yusuf Gencer’e 10 ay hapis cezası verildi.

Gencer hakkında, Soma’da 301 işçinin, Ermenek’te ise 18 işçinin ölümüyle sonuçlanan katliamların ardından HKP tarafından yapılan bir basın açıklamasında, “Tayyipgillerin fıtratında; hırsızlık, katillik halk düşmanlığı var” yazılı döviz nedeniyle Cumhurbaşkanı’na hakaretten dava açılmıştı.

İzmir Karşıyaka Adliyesi’nde görülen duruşmada önce 1 yıl hapis cezası kararı çıktı, ardından iyi hal nedeniyle ceza 10 aya düşürüldü.

Duruşma sonrası HKP Genel Sekreter Yardımcısı Av. Tacettin Çolak açıklamasında, “Tayyip Erdoğan’ın toplumu sindirme, korkutma, yıldırma araçlarından birisi olan Cumhurbaşkanına hakaret davalarından biri daha Karşıyaka 9. Asliye Ceza Mahkemesinde sonuçlandı. HKP MYK Üyesi ve aynı zamanda Bayraklı ilçe başkanı Yusuf Gencer arkadaşımız hakkında 301 Soma işçisinin ve 18 Ermenek maden işçisinin katliamı nedeniyle parti olarak yapılan bir basın açıklamasında taşıdığı döviz nedeniyle Cumhurbaşkanına hakaret ettiği gerekçesiyle 1 yıl hapis cezası verildi. Tayyip Erdoğan bununla sevinebilir. 1200 civarında Cumhurbaşkanı’a hakaret suçu davasından biri olan bu dava Tayyip Erdoğan’ı erken sevindirebilir. Ama kendisinin yapmış olduğu haksızlıklara, hukuksuzluklara ve halk düşmanı politikalarına her zaman karşı duracağız. Her zaman onun karşısında HKP olarak mücadele edeceğiz. Eninde sonunda Halkın Kurtuluş davasını savunanlar kazanacaktır.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir