Ayvalık Anadolu Lisesi öğrencilerinin bildirisi

PDF İzle & KaydetYazdır

ayvalik_al_bildiriBalıkesir ilinin Ayvalık ilçesinde yer alan Ayvalık Anadolu Lisesi öğrencileri de isyana katılan liselerden oldu.

“Ayvalık Anadolu Lisesi Olarak Karanlığa sırtını dönen Tüm liseli dostlarımıza destek veriyor selamlıyoruz ettik.

Okullarımızın ettik egitimin icinde bulundugu gerici kuşatmadan oğlu Dereceli rahatsız olmakla Birlikte, hazırız olmaya arkadaşlarımızın karanlığı aydınlatmak Için yaktığı bu meşaleye bizler de birer alev. Biz liselilerin en Öncelikli talebi laik, Bilimsel A.Ş. çağdaş Bir eğitimdir. Bu nedenle şu andan itibaren her türlü gerici ettik bilimsellikten uzak politikalara Karşı sesimizi yükselteceğimizi Belirtmek isteriz.

Çıkar uğruna dini kullanarak onu türlü din ticaretini kendilerine görev bilmiş Olan Yöneticilerin, okullarımızda laik Bir eğitim vermelerini beklemek kocaman bir hayalden Başka Bir şey Değildir. Ancak Bizim eğitim görmemizin asıl sebebi Olan dünyayı, insanlık Için daha yaşanılabilir Bir hale getirme düşümüze ulaşabilmekteki en önemli Diğer basamaklardan biri Olan laiklik Için durmadan direneceğiz.

Okulumuz Ayvalık’ın ilk Anadolu lisesi olmakla Birlikte, kurulduğu Günden bu Yana Bilimsel eğitimi Kendisine ilke edinmistir. Ancak oğul yillarda okullar uzerinde dönen kirli Siyasetin Sonuçları hem Öğrenciler hem de Öğretmenleri OLUMSUZ etkilemektedir. Yaşanan bu olumsuzluklar ogrencilerin Geleceğe bakışını ettik eğitim başarısını ciddi bır sekılde etkilemektedir. Bizlerin insanca eğitim talebinden vazgeçmek gibi Bir niyeti asla yoktur, olmayacaktır da.

Biliyoruz ki şu anda egemenler, zalimler, zorbalar, her türlü Baskı yönetimini üzerimizde deneyenler bizden korkuyorlar. taşıyoruz tohumları Korksunlar da, biz heybelerimizde umut ziyaretinde bu tohumlar serpilip de taptaze Filizler Olarak yeşerdiğinde onlarin Dünyasını değiştireceğiz. Çünkü bizler dünyaya sığdıramadığımız seyleri yüreğimizde taşıyoruz. Tüm liseli dostlarımızı Nemrut’un ateşine Karşı İbrahim’e yapraklarla su Taşıyan karıncalardan olmaya çağırıyoruz.

Liseli arkadaşlarımızı sırtımızı Karanlığa Dönerek aydınlık yarınlar kurmak Için tek yumruk olmaya çağırıyoruz.

“Safları sıklaştırın arkadaşlar” bu kavga hürriyet kavgası!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir