20 Nükleer Enerji Tesisine Eşit

PDF İzle & KaydetYazdır

tumblr_m9pql5fhkd1rp8s6to1_1280Almanya’da bulunan yenilebilir Enerji kaynağı olan Güneş Enerjisi ile 22 Gigawat enerji üretildi.

Almanya, yenilenebilir enerjide yaptığı yatırımlarla sebebiyle dünya çapında birinci sırada yer almakta. Daha önce güneş ve rüzgar üretimi konusunda rekor kıran Almanya, 9 Mayıs Pazar günü saat 12:00’de elektrik ihtiyacının yüzde 75’ini yenilebilir kaynaklardan elde etti. Böylece yenilenebilir enerji konusundaki soru işaretleri üzerine cevaplar verilmiş oldu.

Bu üretimin sayesinde, Almanya’da 9 Mayıs günü öğlenden sonra enerji fazlası ortaya çıktı, yani elektrik fiyatları negatife dönmüş oldu. Yılın ilk çeyreğinde yenilenebilir kaynaklar sayesinde elektrik ihtiyacının yüzde 27’si karşılandı ve enerji santralleri ilk çeyrekte 40,2 milyar kilovat saat enerji üretti. Geçen sene aynı dönemde 35,7 kilovat enerji üretimi sağlandı.

Emperyalist bir devlette dahi böyle bir enerji üretimi sağlanıp, metalaştırılan elektrik ihtiyacı kullanan için bir kazanç sağlayabiliyorsa, gelecekte bu ihtiyacın ücretsizleştirilmesinin önünde hiçbir engel olmadığını da ortaya koyabiliriz.

,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir