Şu Ekmeleddin meselesi… (Ankara Direniyor)

PDF İzle & KaydetYazdır

analizekmeleddinBir gün muhalefet, İsmail Türüt’ü sırf Recep Tayyip Erdoğan kazanmasın diye aday gösterirse hiç şaşırmam. Hadi Recep Tayyip Erdoğan’ın kaybetmesi meselesini anladık da, her gösterilen adaya da eyvallah denmez ki. Nedir bu “tatava yapmayın basın geçin” muhabbeti? Sırf Tayyip karşıtıyız diye, ki evel allah iyi karşıtıyızdır, Ekmeledin mi, Kubbettin mi nedir, desteklenir mi? O zaman Ajdar’ı aday gösterelim(!), hem adam makina mühendisi. Adnan Oktar’ı aday gösterelim(!), kedicikleri var.

Kendinize gelin ey iman edenler!

1945’ten bu yana sağ iktidarlar tarafından yönetiliyoruz. Her biri emperyalizmin uşağı olmaktan geri durmadılar. Kimler geldi, kimler geçti. Merak etmeyin, kimse kalıcı değil. Tayyip de gider, mesele sadece Tayyip mi? O gidip Ekmeleddin gelince ne olacak? Ne değişecek hayatınızda? Hangi söylemi var işçiden emekçiden yana? Hangi halkçı söylemi, mücadelesi var? Sana bana ne katacak? Düzenin değişmesi meselesinde biz ne kazanacağız, bize getirisi ne olacak? Buna bakmalıyız. Yoksa onlara han hamam, bize hep din iman… Ekmeleddin geldiğinde zam, zulüm, işkence bitecekse bende oy vereyim o ne idüğü belirsiz zat’a(!).

CEHAPE Tayyip’i kendi silahı ile vuruyor diyenler var bir yandan. Silah ne? Din! Silah ne? Allah! Silah ne? Öbür dünya, Cennet!  Güzel kardeşim, biz Tayyip’e mi karşıyız sadece? Yoksa baskıya, zulme, sömürüye mi? Ortaçağcı gericiliğe, faşizme, emperyalizme karşı değil miyiz? Din alınıp din satılmasına, Allah ile adam kandırılmasına karşı değil miyiz? “Seçmenin çoğu sağcı, o zaman sağcı aday koyalım, onları silahları ile vuralım” dersek, ne farkın kaldı bu namussuzlardan? Sende kandırıyorsun işte Türkiye’yi turistin biriyle, sırf dinci diye, sırf adı biraz karışık anlaşılmaz diye! Benim önerim hepiniz sağcı olun(!), niye uğraşıyoruz ki, niye ölüyoruz sokaklarda? Niye su yiyoruz TOMAlardan? Niye işkence görüyoruz karakollarda? AKP’ye üye olun, ilk kongrede delege seçilin, bir sonraki kongrede Tayyip’i indirin, olsun bitsin.

Biz olaya sınıfsal bakıyoruz biz ezilenden, sömürülenden yana olmaktan geri durmayacağız. Sayımızın azlığına bakmadan, bıkmadan, usanmadan! Olması gereken budur.

Hüseyin Çelik adındaki utanmaz, Ekmeleddin için nokta atışı bir yorum yapmış: ” Aslı varken neden taklidine oy versinler”. Doğru söze ne hacet.

O yüzden şu şekliyle benim oyum Ciguli’ye!

Ankara Direniyor’dan Kubilay

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir