Sevr = BOP (Sevr’in Modern Yansıması BOP) (Adana Direniyor)

PDF İzle & KaydetYazdır

sevr_bop_analizSevr antlaşmasının 168. maddesinde “Türkiye’de ki askerî okullar kapatılacaktır.” diyordu… Bugün ise emperyalistler, geçmişte yapamadığını yeni bir yerli işbirlikçi ile yapıyorlar. Yüzyıl önceki hain planlarına modern bir isim koyarak, yani eskiden Sevr olan planları bugün karşımıza “BOP” olarak çıkıyor. Hain planlarını bugün yerli işbirlikçi olan AKP hükümeti ile başarıyorlar.

Yüzyıllar önce emperyalistler, Osmanlı’nın teslimiyetçi, işbirlikçi ve vatan haini olan padişahı Vahdettin ile beraber Sevr antlaşmasını imzalamışlardır.

Bugünse emperyalistler aynı haydutluk ve eşkiyalıkla, eski sevr projelerine modern bir kılıf bulmuş ve halkımıza bugünün Sevr’i olan BOP projesini dayatıyorlar.

Bugünün Vahdettin’i Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı olan Tayyip Erdoğan’ın ta kendisidir.

Çok fazla uzağa gitmeyelim! Bugün içinde bulunduğumuz duruma teşhis koymak o kadarda zor değildir. Tarihi bilmek, yakın tarihi iyi okumak aslında nasıl bir şeyin içinde olduğumuzu gün ışığı gibi ortaya çıkartacaktır.

15 Temmuz günü yaşadıklarımız bilinçlice kurgulanmış bir AB-D krizidir. Bu bilinçli kriz sonucunda BOP projesi hızlandırılmış ve emperyalistler kendi elleriyle oluşturdukları 15 Temmuz krizi sayesinde AKP ile beraber eskiden düşledikleri olan ve Sevr antlaşmasının 168. maddesini bugün AKP aracılığı ile fiilen uygulamışlardır.

Geçmişten bu yana değişen pek bir şey yoktur. Başhaydut AB-D Emperyalizmini yok etmedikçe bizlere rahat yoktur!

Bugünün Vahdettin’i olan Tayyip Erdoğan’a karşı birer Mustafa Kemal olmak boynumuzun borcu ve tarihsel materyalizmin doğrultusunda gittiğimiz noktadır.

Adana Direniyor’dan Fatih

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir