“Fahri Doktora” unvanına devrimci gençlerden tepki

PDF İzle & KaydetYazdır

uludag universitesi erdogan

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a bugün Uludağ Üniversitesi’nde fahri doktora unvanı verildi. Bunun üzerine Üniversitede bulunan Kurtuluş Partisi Gençliği, yazılı bir açıklama yaparak olaya tepki gösterdiler.

Tayyip Erdoğan’a seslenen gençler “Sizin Tek Unvanınız “Hırsız, Hain, Katil” Sıfatlarıdır!” dedi.

Devrimci gençler, AKP iktidarının, Üniversiteleri bilimden, laiklikten uzak, para kazanan birer ticarethaneye dönüştürdüğünü söylediler.

Kurtuluş Partisi Gençliği’nden yapılan açıklamayı yayınlıyoruz.

 “Sizin Tek Unvanınız “Hırsız, Hain, Katil” Sıfatlarıdır!”

“AKP İktidarı eliyle, üniversitelerimizde bulunan tüm ilerici unsurlar her geçen gün yok ediliyor. Üniversitelerimiz; aklın ve bilimin hâkim olduğu lâik bir kurum olmaktan çıkartılıp, düşünmekten ve sorgulamaktan yoksun bireylerin yetiştirildiği; cumhurbaşkanının kendi atadıkları üniversite yönetimleri, rektörler ve akademisyenlerle birlikte gericiliğin kol gezdiği, öğrencilerin daha çok müşteri olarak görüldüğü birer ticarethaneye dönüştürülen kurumlar haline getiriliyor.

Bugün de biz devrimcilerin bulunduğu Uludağ Üniversitesi’nde Tayyip Erdoğan, üniversite yönetimi tarafından “fahri doktora” unvanını alıyor…

AB-D Emperyalistleri tarafından başımıza bela edilen, diplomasının olmaması nedeniyle “muhtar” dahi olamayacak kişinin “Cumhurbaşkanı” olduğu ülkemizde “fahri doktora” ünvanını alması hiç de şaşırtıcı değil. Çünkü Tayyip gibi; halk düşmanı, ellerinde devrimci kanı bulunduran, faşist Süleyman Demireller de bu unvanı az almadı.

AKP’nin halk nezdinde tek unvanı vardır, o da “hırsız, hain, katil” sıfatlarıdır.

Kurtuluş Partisi Gençliği olarak bulunduğumuz tüm üniversitelerde bunları tamamen yok edene kadar mücadele edeceğiz. Üniversitelerimiz gerçek işlevi olan lâik, demokratik, parasız, bilimsel ve anadilde eğitimi Demokratik Halk Devrimi ile kazanacaktır. 21.12.2015

Uludağ Üniversitesi’nden

Kurtuluş Partisi Gençliği”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir