Bukefalos kadar değerli değiliz!(Antalya Direniyor)

PDF İzle & KaydetYazdır

page_icisleri-bakanligi-gezide-yetecek-kadar-su-ve-goz-yasartici-gaz-muhimmati-kullanildi_638058673Bukefalos Nedir?

Bir attır kendisi… Antik Çağın en vahşi atıdır, Büyük İskender tarafından eğitilmiştir ve İskender onu ölene kadar yanında tutmuştur.

Bukefalos, bir gün Pers Bölgesinde barbarlar tarafından kaçırılır. İskender; “Eğer atımı geri getirmezseniz sizin dört kuşak soyunuzu kurutur topraklarınızda bir daha ot büyümesine bile izin vermem!” diyerek karşılık verir. İskender’in bu sözünden sonra Barbarlar çekinerek atı geri getirirler.

Peki, biz ne kadar değerliyiz? Hükümet, Gezi İsyanı sırasında 15 günde 15000 gaz bombası atarak bizim ne kadar değerli olduğumuzu göstermiş oldu. Binlerce yaralı… Çıkmış gözler, çatlayan kafatasları, kırık kemikler… Ne kadar da çok seviliyoruz hiç bilmiyordum! Ali İsmail Korkmaz, Ethem Sarısülük, Mehmet Ayvalıtaş, Abdullah Cömert, Berkin Elvan ve diğerlerinin aramızdan ayrılması, devletimizin bizi ne kadar sevdiğinin göstergesidir. O kadar seviyor ki direk cennetlik olmamız için bizi öldürüyor.

Berkin Elvan? O Hükümetin en sevdiği çocuktu! Onu direk öldürdü, birde üstüne sevap kazansın diye mitinglerde yuhalattı. Şanslısın Berkin, çok seviliyorsun.

Soma, Emerek, Roboski, Suruç, Ankara ve daha nice katliamla ölüyoruz diye üzülmeyin, hükümetimiz bizi direk cennetlik yapmak için öldürüyor!

Bukefalos kadar olamadık. Keşke olsaydık, insanın at olası geliyor bu dönemde yaşarken.

Roma Tarihin’deki Caligula ruhu 21. yüzyılda tekrar hortlayarak geri döndü!

Antalya Direniyor’dan İsmail

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir