Atatürk Havalimanı’nda katliam!

PDF İzle & KaydetYazdır

ataturk_havalimani_patlamaİstanbul’da bulunan Atatürk Havalimanı’nda dün akşam saat 20:30 civarında iki ayrı patlama gerçekleşti. Saldırı sırasında ilk belirlemelere göre 10 kişinin yaşamını yitirdiği, 20 kişinin ise yaralandığı bilgisi ulaştı. Patlamalar sonrasında havalimanına giriş ve çıkışların kapatıldığı, havalimanında saat 20:00’ye kadar uçuş yapılmayacağı bilgisi geldi.

Patlama sonrasında yolcular arasında panik ve korku yaşandığı gözlenirken, havalimanına sevk edilen ambulansların ulaşımı sırasında zorluklar yaşandığı belirtildi.

Alınan bilgilere göre saldırının iki silahlı kişi tarafından gerçekleştiği, bu kişilerin üstünde aynı zamanda bomba bulunduğu da bildirildi. Çıkan çatışma sonrasında saldırganlar üstündeki bombaları patlatarak can kayıplarına sebep oldular.

Son belirlemelere göre olayın sonucunda 45 civarında ölü ve 65 civarında yaralı olduğu, yaralıların arasında durumunun ağır olanların bulunduğu belirtildi. Olayla ilgili kriz masasının oluşturulduğu da gelen bilgiler arasında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir