Nişantaşı Anadolu Lisesi: “Gerici Eğitim Sistemine Karşı Dört NAL’a koşuyoruz!”

PDF İzle & KaydetYazdır

nisantasi_anadolu_lisesiİstanbul Nişantaşı Anadolu Lisesi, “Gerici Eğitim Sistemine Karşı Dört NAL’a Koşuyoruz !” başlıklı bildirisi ile isyana katılan liseler arasında yerini aldı.

“Gerici Eğitim Sistemine Karşı Dört NAL’a Koşuyoruz !”

“Sen anlamazsın liseli.” lafını sözlükten çıkarıyoruz, tüm eğitim camiası ve ailelerimizin göz yumduğu eğitim sistemine baş kaldırıyı biz başlatıyoruz!

Daha kötüsü olamaz diye, girdiğimiz içi boş eğitim sistemi çukurundan çıkıyoruz. Eğitimde Rönesans burada lisede ateşlendi. Kendinizi hazırlayın dini ve milli bayramları aynı coşkuyla omuz omuza kutlayan, alacağı notu değil öğrendiği bilgiyi umursayan, ezberci değil araştırmacı, kabullenen değil sorgulayan, nefretle değil sevgiyle dolu kalpleriyle liseliler geliyor!

Bizim için kendini her gün geliştiren, öğrenmeyi asla bırakmamış, öğretmenliği işi olduğu için değil aşk olduğu için yapan öğretmenlerimizle beraber bu köhne sistemden kurtuluyoruz. Ya bizimle bu çukurdan çıkar gelişmiş ile olursunuz ya da çukuru derinleştirip “gelişmekte olan ülke” olduğumuz için sevinmeye devam edersiniz. Takdir yüce Türk halkınındır.

Nişantaşı Anadolu Lisesi Öğrencileri

NAL bildiri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir