Liseliler Direniyor

PDF İzle & KaydetYazdır

liseliler_direniyor4+4+4 sisteminin doğal bir sonucu olan bu protestolara karşı AKP’giller iktidarı, saldırılarını arttırarak sürdürmekte. Bir okulda “Terörle Mücadele” bürosundan kolluk kuvvetleri okul basarken, bir okulda ise karma eğitime son verildi. Türkiye’nin dört bir yanında liseler İmam-Hatip okullarına dönüştürülüyor, öğrenciler İmam-Hatip okullarına gönderilmeye zorlanıyor.

İstanbul Erkek Lisesi’nde gerçekleşen öğrenci protestosu sonrasında Türkiye’nin dört bir yanında ortaçağcı gerici AKP’giller zihniyete karşı bildiriler yazılıyor, öğrenciler birbir isyan ediyor. Her ne kadar İEL öğrencileri, tepkilerinin kişilere yönelik olduğunu ifade etseler de, kendilerini protestoya zorlayan şartların 4+4+4 sistemi ve AKP’giller iktidarı olduğunu anlamak zor değil. Bu tepkiyi kendi okullarındaki haksızlıklara karşı bir başlangıç, bir kıvılcım olarak hisseden liseli öğrencilerin protestoları önümüzdeki günlerde de sürecektir.

Türkiye Direniyor ekibi olarak, liselilerin bu isyanında katkıda bulunmayı görev biliyoruz. Bu nedenle “Liseliler Direniyor” adlı sayfamız üzerinden ve haber portalımız üzerinden, tüm liselilerin yayınlanan ve ya yayınlanacak bildirilerine sitemizde yer vermeye karar verdik.

Bildirilerinizi turkiyedireniyor@tepkivedegisim.org e-posta adresinden, facebook.com/turkiyedireniyorhp ya da twitter.com/trdireniyor hesaplarından haber portalımıza ulaştırın, yayınlayalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir